Caritas

Oddział Caritas przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dębicy powstał w maju 1995 roku. Od 1995 r - 2006r. jego prezesem był Proboszcz ks. Kazimierz Dominiak, a obecnie funkcję tę pełni ks. Proboszcz Kazimierz Fąfara.

Cel, jaki postawiła sobie parafialna Caritas to być blisko każdego potrzebującego człowieka i każdej rodziny, nieść pomoc ubogim, pochylać się nad samotnymi, pocieszać strapionych. Jesteśmy przekonani, że nietrudno jest dzielić się z innymi wtedy, gdy czasy są obfite, znacznie trudniej jest wyciągać pomocną dłoń dziś, gdy potrzebujących są setki, a ci, którzy tej pomocy mogą udzielić, też nie czują się bezpiecznie.

Od lat naszą działalność wspierają życzliwi ludzie, firmy i instytucje, nie tylko z terenu naszej parafii.

Jesteśmy za to wdzięczni, pamiętamy o Darczyńcach w naszych modlitwach zanoszonych do Dobrego Pasterza.

Wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć naszą działalność zapraszamy do współpracy.

Biuro "Caritas" w Domu Parafialnym czynne jest w każdą środę po wieczornej Nowennie do Matki Bożej i Mszy Świętej.

Można również kontaktować się z nami pod numerem telefonu (014) 6778 188.

Każda forma pomocy finansowej i materialnej, zwłaszcza w postaci artykułów spożywczych, będzie dla naszych potrzebujących parafian niezwykle cenna. Liczymy także na tych, którzy zechcą ofiarować naszym ubogim swój czas, energię i życzliwość.

Zarząd Parafialnego Oddziału Caritas:

• Przewodniczący - Ks. Kazimierz Fąfara
  • Zastępca Przewodniczącego - Grażyna Gawlik
  • Sekretarz - Grażyna Tarnopolska
  • Skarbnik - Józef Zieliński

Nr konta Parafialnego Oddzialu Caritas: