Parafia Najswietszego Serca Pana Jezusa

Debica-Latoszyn

Ogłoszenia Duszpasterskie

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

2012-04-15 - 2012-04-22


 1. Tydzień po Niedzieli Zmartwychwstania zastanówmy się nad kolejną tajemnicą naszej wiary, jaką jest Boże miłosierdzie. Druga Niedziela po Wielkanocy nazwana została Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Święto to ustanowił Papież Jan Paweł II, 30 kwietnia 2000 roku podczas mszy kanonizacyjnej siostry Faustyny Kowalskiej. Pochylając się nad tajemnicą Bożego miłosierdzia, najpierw wniknijmy w nasze życie, zastanówmy się, jak my możemy stawać się świadkami tego miłosierdzia w naszych środowiskach?
 2. Jezus powiedział do siostry Faustyny: „Jestem miłością i miłosierdziem samym”, prosząc ją, żeby ogłosiła to orędzie całemu światu. Pan Jezus wskazał s. Faustynie pięć sposobów, a jaki ludzie mogą wypraszać, zbawienie dla siebie i całego świata. Koronkę do Miłosierdzia Bożego, modlitwę przed obrazem Jezusa Miłosiernego, modlitwę w godzinie konania Chrystusa na krzyżu, zwaną Godziną Miłosierdzia (godz. 15.00), obchodzenie święta Miłosierdzia i szerzenie czci Miłosierdzia Bożego modlitwą, słowem i czynem.
 3. W koronce do Miłosierdzia Bożego powtarzamy: „miej miłosierdzie dla nas i całego świata”. Z tych słów wynika, że nikt z nas nie może być wyłączony z nurtu Miłosierdzia Bożego. Każdy go potrzebuje tak jak życiodajnej wody. W niedzielę Miłosierdzia Bożego starajmy się wzmocnić codzienne praktykowanie tego nabożeństwa. W każdy piątek, po Mszy świętej, o godz. 18.00 zapraszamy do naszego kościoła na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia
 4. W najbliższą niedzielę (22.04), podczas Mszy świętej, o godz. 18.00 pod przewodnictwem Diecezjalnego Asystenta Ks. mgr. lic. Jana Bartoszka nasz Parafialny Oddział Akcji Katolickiej będzie obchodził 10 rocznicę swojej działalności. Na tę Mszę świętą serdecznie zapraszamy wszystkich członków, szczególnie będących u początków tego stowarzyszenia oraz sympatyków Akcji Katolickiej. Po Mszy świętej zapraszamy na spotkanie do Domu Parafialnego.
 5. W przyszłą niedzielę (22.04) obchodzić będziemy ogólnopolską niedzielę modlitw za kierowców i z tej okazji po mszach świętych będziemy poświęcać nasze samochody, motocykle, skutery i rowery. Ewentualne ofiary, które przy tej okazji złożymy potraktujmy jako naszą zapłatę za Niedzielne Informatory, które od kilku lat zabieramy z naszego kościoła, a za które parafia systematycznie płaci drukarni.
 6. MIVA Polska: wstyd, że na drogach ginie ponad 4 tys. osób. To wstyd, że każdego roku na polskich drogach ginie ponad 4 tys. osób – powiedział w rozmowie z KAI ks. Jerzy Kraśnicki, dyrektor MIVA Polska. Z policyjnych danych wynika, że w ubiegłym roku o ponad 3 proc. wzrosła liczba wypadków, w których śmierć poniosło 4 tys. 189 osób. Więcej, o ponad 17 tys., było również pijanych kierowców. Ks. Kraśnicki podkreśla, że policyjnymi statystykami nie można się zniechęcać. „Mamy nadzieję, że będzie lepiej” – powiedział. Wyraził nadzieję, że obchodzony w lipcu Tydzień św. Krzysztofa będzie choć małym przyczynkiem do tego, by te tragiczne liczby redukować. „To wstyd, że na polskich drogach każdego roku ginie ponad 4 tys. osób. Nie możemy tylko nad tym utyskiwać, ale także coś w tej materii robić” – powiedział szef MIVA Polska. W opublikowanych przez Komendę Główną Policji danych wynika, że w 2011 roku w Polsce doszło do 40 065 wypadków drogowych, w których zginęło 4 189 osób, a 49 501 zostało rannych. W porównaniu do roku poprzedniego nastąpił wzrost liczby wypadków o 3,2 proc., jak również liczby zabitych (7,2 proc.) oraz rannych (1,1 proc.). Niestety wzrosła również liczba kierowców prowadzących pojazd pod wpływem alkoholu. W roku 2011 wykryto ponad 183 tys. takich przypadków, o ponad 17 tys. więcej niż w roku poprzednim. Paradoksalnie, gdy tylko pogarszają się warunki na drogach to liczba wypadków znacząco spada. rl (KAI) / Warszawa.
 7. Także za tydzień (22.04) także będziemy obchodzić NIEDZIELĘ BIBLIJNĄ, dlatego zapraszamy do naszego kościoła na nabożeństwo Bożego Słowa, o godz. 14.00.
 8. W czwartek po Mszy świętej wieczornej spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
 9. Jutro, 16 kwietnia, papież Benedykt XVI będzie obchodził 85 rocznicę urodzin. Pamiętajmy o nim w modlitwie, prośmy Boga o wsparcie dla jego sił.
 10. Serdecznie dziękujemy za składane dzisiaj ofiary, a które przeznaczymy na remont i rozbudowę plebanii.
 11. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Nadzieja” przy parafii Św. Jadwigi w Dębicy organizuje Rekolekcje Ewangelizacyjne. Pierwsze spotkanie w czwartek, o 18.00 w domu Św. Jadwigi, następne w piątki, od 27.04 do 8.06. Informacje na plakacie.
 12. Zachęcamy do uczestnictwa w sympozjum: „Ochronić wychowując – Wychowanie integralne w koncepcji bł. Edmunda Bojanowskiego”. 21 kwietnia (sobota) 2012, Dębica, ul. Krakowska 15.
 13. Kurs fotografowania i filmowania podczas liturgii. Kurs fotografowania i filmowania podczas celebracji liturgii odbędzie się w soboty 5 i 19 maja br. w kościele pw. św. Krzyża i św. Filipa Neri oraz oratorium Księży Filipinów w Tarnowie, przy ul. Piłsudskiego 9 (o godz. 9.00 Msza Święta, a następnie wykłady do godz. 13.30). Warunkiem otrzymania zaświadczenia ukończenia kursu fotografowania i filmowania podczas celebracji liturgicznych jest udział w dwóch dniach kursu. Zgłoszenia na kurs można dokonywać w Wydziale Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie w terminie do końca kwietnia br. (tel. 14 63 17 380, e-mail: wydzdusz@diecezja.tarnow.pl Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  Przy zgłoszeniu należy podać dokładny adres zameldowania oraz parafię zamieszkania. Na pierwsze spotkanie kandydaci (powyżej szesnastego roku życia) winni doręczyć prowadzącemu kurs (ks. dr. Bolesławowi Margańskiemu) pisemne skierowanie od Księdza Proboszcza oraz dwie fotografie (3 cm x 4 cm) do identyfikatora.
 14. Szkolenie: „Tradycyjne sady Przydomowe”, odbędzie się 16 kwietnia, o godz. 15.00 w budynku Urzędu Gminy, ul. Batorego 13, pokój nr 30.
 15. W związku z wystąpieniem wścieklizny na terenie Gumnisk , a dotyczy to również miejscowości Latoszyn: zakazuje się polowań i odłowów zwierząt łownych; zakazuje się przemieszczania psów, kotów bez zezwolenia Powiatowego Lekarza Weterynarii i nakazuje się trzymanie psów i kotów pod pełną kontrolą posiadaczy.
 16. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego proponujemy przeczytać: Triumf Bożego Miłosierdzia; Katastrofa smoleńska – grzechy zaniedbania; Piękno łaski Mojej; Polska się gniewa; Naziemna telewizja cyfrowa – poradnik. Proponujemy także nabycie tygodnika Źródło.