UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

2012-05-27 - 2012-06-03

1. Dzisiaj w Kościele radujemy się uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się wspólnie o światło i moc Ducha Świętego dla nas wszystkich – zwłaszcza dla młodzieży, która przystąpiła do sakramentu bierzmowania. Dzisiejsza Uroczystość kończy w Kościele okres wielkanocny. Od tego czasu zaczyna się okres zwykły. Również kończy się okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej.
  2. Jutro – drugi dzień Zielonych Świątek – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. W czasie trwania Soboru Watykańskiego II biskupi polscy złożyli prośbę o ogłoszenie Najświętszej Maryi Panny Matką Kościoła i oddanie jej macierzyńskiemu Sercu całej ludzkości. Paweł VI 21 XI 1964 roku spełnił te prośbę i ogłosił Maryję Matką Kościoła. Jutrzejsze święto podkreśla rolę, jaką Maryja spełniła w mistycznym Ciele Chrystusa – Kościele. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Mszy świętej, w dniu jutrzejszym, które będą w naszym kościele celebrowane: o godzinie: 6.30; 8.00; 9.30 i 16.30; 18.00. Maryja trwała jednomyślnie na modlitwie z Apostołami, na których zstąpił Duch Święty. Uciekając się pod Jej obronę, starajmy się być podobni do Apostołów, którzy z mocą i mądrością zaczęli głosić Ewangelię.
  3. Przed nami ostatnie dni nabożeństw majowych. Weźmy w nich udział i przedstawiajmy Maryi wszystkie nasze ważne sprawy.
  4. W środę po Mszy świętej wieczornej spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek – szczególna okazja do pojednania się z Bogiem; i pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi.
  6. Z racji I-szego piątku będziemy spowiadać: od 17.00 w czwartek i piątek.
  7. W I-szy piątek czerwca(1VI 2012r.) prosimy wszystkich parafian, o całodzienną adorację Jezusa Eucharystycznego. O prowadzenie tej adoracji uprzejmie prosimy: 07.30 – 08.30 Róża P. Emilii Nitkowskiej, 08.30 – 09.30 Róża P. Heleny Chajec, 09.30 – 10.30 Róża P. Zofii Szczygiełek, 10.30 – 11.30 Róża MB Bolesnej, 11.30 – 12.30 Róża P. Stanisława Nykla, 12.30 – 13.30 Rycerstwo Niepokalanej, 13.30 – 14.30 Caritas; 14.30 – 15.30 Grupa Modl. „Wieczernik”, 15.30 – 16.30 Róża P. Wandy Kaput, 1630 – 1730 Straż Honorowa NSPJ.
  8. Do chorych, z posługą sakramentalną Księża w I-szy piątek udadzą się od godz. 14.00.
  9. Młodych naszej parafii, a zwłaszcza gimnazjalistów wszystkich, wraz z rodzicami prosimy o uczestnictwo w Mszy świętej w I-szy piątek, o godz. 19.30.
  10. W piątek będziemy obchodzić Dzień Dziecka, pamiętajmy w tym dniu o naszych dzieciach i zgromadźmy się na Mszy świętej, aby wypraszać dla swoich pociech Boże błogosławieństwo i mądrość życia. Z tej okazji wszystkim dzieciom życzymy samych radości w ich życiu.
  11. W piątek rozpoczyna się czerwiec – miesiąc, w którym czcimy Najświętsze Serce Jezusowe. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele będziemy odprawiać przez cały czerwiec, po mszy świętej wieczornej, a w niedzielę, po Mszy świętej, o godz. 6.30.
  12. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
  13. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała w tym roku pragniemy udać się w Eucharystycznej Procesji do dzielnicy Wolica III. Uprzejmie prosimy o włączenie się całej wspólnoty parafialnej, ale szczególnie mieszkańców tej dzielnicy w przygotowanie czterech Ołtarzy, które będą ustawione: Procesja wyruszy z naszego kościoła po Mszy świętej, o godz. 10.00. I Ołtarz – pod hasłem: „KOŚCIÓŁ NASZYM DOMEM”: Trasa: brama szkoły Podstawowej nr 12. Odpowiedzialny: mieszkańcy ul. Gajowej, Lutaka , Głaszczki, (Kędzior Małgorzata i Ćwiok Edward); II Ołtarz – pod hasłem:KOŚCIÓŁ ŚRODOWISKIEM WZRASTANIA”; Trasa: skrzyżowanie ul. Wybickiego i Czwartaków; Odpowiedzialny: mieszkańcy ul. Czwartaków i Wybickiego; (Pociask Edward ); III Ołtarz – pod hasłem: „KOŚCIÓŁ MIEJSCEM NADZIEI”; Trasa: skrzyżowanie ul. Armii Krajowej i Towarnickiego. Odpowiedzialny: mieszkańcy ul. Armii Krajowej, Marszałka i Towarnickiego; (Śmietana Piotr); IV Ołtarz – pod hasłem:KOŚCIÓŁ SZKOŁĄ ODPOWIEDZIALNOŚCI”; Trasa: brama DPS-u. Odpowiedzialny: mieszkańcy ul. 23 Sierpnia i Bat. Chłopskich (Krakowski Michał).
  14. W naszej parafii Uroczystość Odpustową będziemy przeżywać w samą Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w piątek – 15.06.2012. Sumę Odpustową odprawi, o godz. 18.00 Ks. Bp Wiesław Lechowicz, który także w tym dniu poświęci rozbudowaną plebanię.
  15. Zachęcamy do uczestnictwa w diecezjalnych obchodach 25 rocznicy pobytu bł. Jana Pawła II w Tarnowie i beatyfikacji bł. Karoliny Kózkówny, które pod przewodnictwem Karkowskiego Metropolity Kard. Stanisława Dziwisza odbywać się będą w następną przyszła niedzielę (10.06), o godz. 10.30 w kościele bł. Karoliny w Tarnowie.
  16. Z inicjatywy metropolity warszawskiego pierwsza niedziela czerwca jest obchodzona jako Dzień Dziękczynienia. W najbliższą niedzielę po Mszach świętych do puszek będą zbierane ofiary na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
  17. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: we wtorek, 29 maja – święta Urszula Ledóchowska, zakonnica, wychowawczyni dziewcząt, zwana apostołką uśmiechu. Uśmiech i radość uważała za istotne element głoszenia Dobrej Nowiny. Starajmy się o nie w naszych codziennych, oby coraz bardziej życzliwych relacjach; w czwartek, 31 maja – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Ona jest świątynią Ducha Świętego od chwili Zwiastowania i niesie go innym, jak swojej krewnej – Elżbiecie podczas nawiedzenia, aby mógł dalej rozlewać się na całe stworzenie; w piątek, 1 czerwca – święty Justyn, żyjący w II wieku męczennik i wybitny obrońca wiary chrześcijańskiej.
  18. Jesteśmy zaproszeni do Zespołu Szkół w Gumniskach, 3 czerwca (najbliższa niedziela), od godz. 15.00 na festyn rodzinno-chartytatywny: „Razem dla Marcina”. Cały dochód z imprezy przeznaczony będzie na leczenie niepełnosprawnego ucznia Marcina Trawy. Szczegóły na afiszu.