Parafia Najswietszego Serca Pana Jezusa

Debica-Latoszyn

Ogłoszenia Duszpasterskie

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

2012-09-02 - 2012-09-09


 1. Czy i do nas odnosiły się pełne żalu słowa Chrystusa: „Ten lud czci Mnie wargami, lecz sercem swym daleko jest ode Mnie”? Oby nasze serca nie były daleko od Pana, bo to byłoby gorsze niż śmierć.
 2. Jutro, 3 września, rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. O godzinie 8.00 zapraszamy do kościoła dzieci i młodzież, rodziców i grono pedagogiczne na Mszę Świętą, w czasie której modlić się będziemy o błogosławieństwo Boże w nowym roku. Niech wspólnotowa modlitwa na rozpoczęcie nowego trudu kształtowania umysłów naszych pociech wzmocni nasze zamiary i doda odwagi do przyjęcia niełatwych zadań kształtowania postaw obywatelskich i religijnych.
 3. Przy tej okazji przypominamy rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców. Podczas sakramentalnego ślubowania małżonkowie zobowiązywali się do katolickiego wychowania potomstwa. Będziemy modlić się, aby wszyscy rodzice temu podołali.
 4. Wrzesień również przemierzamy z Maryją. Także jutro, w poniedziałek serdecznie zapraszamy na pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Zawadzie. Pielgrzymkę rozpoczniemy w naszym kościele, o godz. 15.00. Na pielgrzymkę zapraszamy: dzieci, młodzież, dorosłych i starszych.
 5. W środę zmiana tajemnic Róż żywego Różańca. W czwartek spotkanie grupy modlitewnej „Wieczernik”. Zapraszamy.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne; pierwszy piątek – szczególna okazja do pojednania się z Bogiem.
 7. Przed I-szym piątkiem będziemy spowiadać, od 17.00: w czwartek i piątek.
 8. Do chorych z posługą sakramentalną księża udadzą się w I-szy piątek, od godz. 13.30.
 9. W pierwszy piątek (7 IX2012) prosimy wszystkich parafian, o całodzienną adorację Jezusa Eucharystycznego. O prowadzenie tej adoracji uprzejmie prosimy: 07.30 – 08.30 Róża P. Teresy Skóra; 08.30 – 09.30 Róża P. Honoraty Kalita; 09.30 – 10.30 Róża P. Haliny Sidor; 10.30 – 11.30 Róża P. Marii Bełtek; 11.30 – 12.30 Róża MB Częstochowskiej; 12.30 – 13.30 Rycerstwo Niepok.; 13.30 – 14.30 „Caritas”; 14.30 – 15.30 Grupa Modlitewna „Wieczernik”; 15.30 – 16.30 Róża P. Marii Szaro; 16.30 – 17.30 Straż Honorowa NSPJ.
 10. Młodzież naszej parafii, a szczególnie Gimnazjalistów wszystkich klas mieszkających na terenie naszej parafii, wraz z rodzicami, prosimy o uczestnictwo w Mszy świętej, w I-szy piątek, o godz. 19.30. W czasie tej Mszy świętej nastąpi rozpoczęcie kolejnego roku przygotowania młodzieży do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 11. Także w sobotę (9.09) odbędą się pierwsze spotkanie w ramach duchowego przygotowania młodzieży z terenu naszej parafii z klas I-szych i II-gich i III-ich gimnazjum do sakramentu bierzmowania. Spotkanie rozpocznie się, o godz. 8.00 – spotkania w grupach w domu parafialnym dla klas I-szych Gimnazjum i także o 8.00 - celebracja liturgiczna w kościele dla klas III-ich i o 9.00 spotkania w grupach w domu parafialnym dla klas III-ich i o 9.00 – celebracja liturgiczna w kościele parafialnym dla klas I-szych i II-ich. O 10.00 - spotkania w grupach w domu parafialnym dla klas II-ich i W tej formie przygotowania do sakramentu do bierzmowania – zgodnie z decyzją Księdza Biskupa – ma uczestniczyć wszystka młodzież Gimnazjum z terenu naszej parafii. Także Ci, którzy uczęszczają do gimnazjum poza naszą parafię. Animatorów prowadzących spotkania z młodzieżą uprzejmie prosimy o przybycie na spotkanie w najbliższy czwartek (6.09), po Mszy świętej wieczornej na plebanię.
 12. Wszystkie dzieci naszej parafii wraz z rodzicami prosimy uczestnictwo w Mszy świętej dla dzieci, w każdą niedzielę, godz. 11.30.
 13. Uprzejmie prosimy chłopców, ze Szkoły Podstawowej, którzy mogą i powinni podjąć służbę ministrancką w naszej parafii, o przybycie na spotkanie w najbliższy wtorek, o godz. 16.00.
 14. Zachęcamy do korzystania z bogatej oferty naszego Domu Parafialnego. By uczestniczyć w zorganizowanych zajęciach Świetlicy Parafialnej Dzieci prosimy zapisywać, od wtorku do środy, w godz.: 15.00-18.00.
 15. Wszystkich, którzy pragną poznawać Jezusa Chrystusa i kształtować swoje życie według Słowa Bożego, zapraszamy do uczestnictwa w Radiowo-Internetowym Studium Biblijnym, które rozpocznie kolejny rok swojej działalności od dziś, od pierwszej niedzieli września. W ramach prowadzonych wykładach tarnowscy Bibliści przybliżą słuchaczom szczególnie te stronice Pisma Świętego, które sprawiają nam często trudności. Zapraszamy tych, którzy jeszcze nie uczestniczyli w tych spotkaniach, do zapisani się drogą listowną lub elektroniczną. Będą one miały możliwość otrzymania materiałów z poszczególnych wykładów, a na koniec sprawdzenia swoich wiadomości i otrzymania pamiątkowego dyplomu ukończenia Studium Biblijnego. Audycje Studium Biblijnego będą emitowane na falach diecezjalnego radia RDN Małopolska oraz RDN Nowy Sącz w każdą niedzielę o godz. 14.30 i powtarzane w poniedziałki, po wiadomościach o godz. 10.00 oraz po godz. 20.00. Szczegółowe informacje o działalności Studium Biblijnego będzie można znaleźć w tarnowskim Gościu Niedzielnym, na stronie internetowej Diecezji Tarnowskiej oraz na afiszu w parafialnej gablotce.
 16. W sobotę, 8 września będziemy obchodzili święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – Patronki naszej diecezji. Uczcijmy urodziny naszej Matki modlitwą i uczestnictwem we Mszy Świętej.
 17. Także w sobotę (8.09) jest organizowana pielgrzymka do Karkowa – Łagiewnik, ze szczególnym uwzględnieniem Centrum Jana Pawła II. Koszt 30 zł. Zapisywać się można w zakrystii lub w siedzibie radia Maryja parafii Matki Bożej Anielskiej w Dębicy.
 18. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM: w poniedziałek, 3 września – święty Grzegorz Wielki, papież żyjący w VI wieku, miłośnik i reformator liturgii. Niech on będzie naszym mistrzem w poznaniu i ukochaniu Mszy Świętej.
 19. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego proponujemy przeczytać: III rozbiór szkoły; Albo Unia, albo wojna; Gdzie są chrześcijanie?; Gra o Instytut. . Dzieciom polecamy Małego Gościa Niedzielnego.