XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

2012-09-30 - 2012-10-07

1. „Kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą, temu by było lepiej uwiązać kamień młyński u szyi i wrzucić go w morze”. Te słowa Chrystusa, potraktujmy jako ostrzeżenie, gdy przyjdzie na nas pokusa sprowadzenia kogoś na bezdroża.
  2. Dzisiaj zapraszamy do naszego kościoła na Mszę świętą pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza Andrzeja Jeża o godz. 17.00 sprawowanej w intencji policjantów, pracowników Policji oraz członków rodzin. Nie będzie już Mszy świętej, o godz. 18.00.
  3. Rozpoczynamy od jutra miesiąc modlitwy różańcowej. Odmawiajmy różaniec indywidualnie i w rodzinach. W naszym kościele nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30- szczególnie dla dzieci i o 18.00. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach. Bł. Jan Paweł II powiedział: „Różaniec, to moja ulubiona modlitwa! Taka wspaniała modlitwa! Wspaniała w jej prostocie i jej głębi”. „Modlitwa różańcowa jest modlitwą człowieka za człowieka; jest modlitwą ludzkiej solidarności, modlitwą wspólną odkupionych, która odbija w sobie ducha i intencje pierwszej z odkupionych Maryi, Matki i obrazu Kościoła; jest modlitwą za wszystkich ludzi świata i historii”. Bierzmy często do ręki różaniec, nie tylko w tym miesiącu i oddawajmy w modlitwie różańcowej nasze życie Maryi – naszej najlepszej Matce. W następną niedzielę: 7.10 zapraszamy na procesję różańcową, którą rozpoczniemy po Mszy świętej, o godz. 18.00, udając się w stronę kaplicy na końcu ulicy Gajowej.
  4. W najbliższą niedzielę: I-szą października (7.10) szczególnie prosimy o przybycie na Mszę świętą, o godz. 11.30 dzieci klas II-gich Szkół Podstawowych wraz z rodzicami, w ramach spotkań formacyjnych przed przyjęciem przez dzieci I-szej Komunii Świętej. W czasie tej Mszy świętej dzieciom zostaną poświęcone różańce.
  5. Również za tydzień (7.10) rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia. POC będzie rozprowadzał "chlebki miłosierdzia" - symbol wrażliwości i otwartości serca. Ewentualny dochód będzie przeznaczony na najbardziej potrzebujących w diecezji i parafii.
  6. Zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca, w środę po Mszy świętej wieczornej.
  7. Grupa modlitewna „Wieczernik” zaprasza na spotkanie modlitewne w czwartek, po mszy świętej wieczornej.
  8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne; pierwszy piątek – szczególna okazja do pojednania się z Bogiem; i pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele, od 16.00: w czwartek i w piątek. W I-szy piątek miesiąca października, msze święte w naszym kościele będą celebrowane, o godz. 7.00; 16.30; 18.00 i 19.30. Nabożeństwo różańcowe będzie odprawione, po Mszy świętej, o 16.30.
  9. Do chorych z posługą sakramentalną księża udadzą się w I-szy piątek, od godz. 14.00.
  10. W I-szy piątek (5 X 2012r.) prosimy wszystkich parafian, o całodzienną adorację Jezusa Eucharystycznego. O prowadzenie tej adoracji uprzejmie prosimy: 07.30 – 08.30 Róża P. Emilii Nitkowskiej, 08.30 – 09.30 Róża P. Heleny Chajec, 09.30 – 10.30 Róża P. Zofii Szczygiełek, 10.30 – 11.30 Róża MB Bolesnej, 11.30 – 12.30 Róża P. Stanisława Nykla, 12.30 – 13.30 Rycerstwo Niepokalanej, 13.30 – 14.30 Caritas; 14.30 – 15.30 Grupa Modl. „Wieczernik”, 15.30 – 16.30 Róża P. Wandy Kaput.
  11. Młodzież naszej parafii, a szczególnie wszystkich klas, wraz z rodzicami, prosimy o uczestnictwo w Mszy świętej, w I-szy piątek, o godz. 19.30. W tym dniu młodzież klas I-szych otrzyma Dyplom kandydata do sakramentu do bierzmowania i wypełnione w domu deklaracji złoży w najbliższą sobotę w naszym kościele.
  12. W sobotę (6.10) odbędą się spotkanie w ramach duchowego przygotowania młodzieży z terenu naszej parafii z klas I-szych i II-gich i III-ich gimnazjum do sakramentu bierzmowania. Spotkanie rozpocznie się, o godz. 8.00 – spotkania w grupach w domu parafialnym dla klas I-szych Gimnazjum i także o 8.00 - celebracja liturgiczna w kościele dla klas III-ich i o 9.00 spotkania w grupach w domu parafialnym dla klas III-ich i o 9.00 – celebracja liturgiczna w kościele parafialnym dla klas I-szych i II-ich. O 10.00 - spotkania w grupach w domu parafialnym dla klas II-ich i W tej formie przygotowania do sakramentu do bierzmowania – zgodnie z decyzją Księdza Biskupa – ma uczestniczyć wszystka młodzież Gimnazjum z terenu naszej parafii. Także Ci, którzy uczęszczają do gimnazjum poza naszą parafię.
  13. Jesteśmy zaproszeni na Wielki Odpust w Sanktuarium Królowej Różańca Świętego w Bochni, który rozpocznie się w przyszłą niedzielę (7.10). Szczegóły są podane na afiszu.
  14. Zapraszamy do uczestnictwa w diecezjalnej pielgrzymce rencistów, emerytów i ludzi w podeszły wieku do sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Bochni: spotkanie w bazylice w piątek, o godz. 11.00.
  15. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: w poniedziałek, 1 października – święta Teresa od Dzieciątka Jezus, żyjąca w XIX wieku francuska zakonnica i doktor Kościoła, patronka misji katolickich; we wtorek, 2 października – święci Aniołowie Stróżowie. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają; w czwartek, 4 października – święty Franciszek z Asyżu, żyjący w XIII wieku założyciel zakonu franciszkanów i klarysek, autor znanej modlitwy o pokój, w której prosi się, by Bóg uczynił z nas narzędzia pokoju; w piątek, 5 października – święta Faustyna Kowalska, żyjąca w XX wieku apostołka Miłosierdzia Bożego. Zawdzięczamy jej przypomnienie prawdy o nieodwołalnej miłości Boga do człowieka.
  16. W ostatnich dniach z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności + Krystyna Morawiec, l. 65. , z ul. Czwartaków 6. Rodzinie składamy wyrazy szczerego współczucia i prosimy o modlitwę za zmarłą.