Parafia Najswietszego Serca Pana Jezusa

Debica-Latoszyn

Ogłoszenia Duszpasterskie

Zesłanie Ducha Świętego

2020-05-31 - 2020-06-07


 

1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnice Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. On umacnia to co słabe, prostuje to co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Tylko otwórzmy się na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.

2. Jutro, w poniedziałek, 1 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Podczas Soboru Watykańskiego II biskupi polscy złożyli prośbę o ogłoszenie Najświętszej Maryi Panny Matką Kościoła i oddanie całej ludzkości Jej Macierzyńskiemu Sercu. Papież Święty Paweł VI ogłosił Maryję Matką Kościoła. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę, jaką Maryja odgrywa w historii zbawienia i w Kościele. Msze św. w naszym kościele będą o 6:30, 8:00, 9:30, 16:30 i 18:00.

3. Jutro obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Na Eucharystię o godz. 18.00 zapraszam przede wszystkim dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.

4. Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele w tygodniu po Mszy św. o godzinie 18.00 oraz w niedziele o godz. 17.30 będziemy odprawiali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości.

5. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz na wieczorną Eucharystię o godz. 18.00.

6. W czwartek, 4 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też diakonów i kleryków naszej diecezji, którzy przygotowują się do kapłaństwa.

7. W tym tygodniu zapraszamy na spotkania formacyjno - modlitewne po Mszy św. wieczornej: w środę zmiana Tajemnic Róż Żywego Różańca; w czwartek: Lektorzy oraz Grupa Modlitewna "Wieczernik".

8. Dopełnia się czas wielkanocnej radości. Zostało jeszcze 7 dni. Dlatego wciąż serdecznie zapraszamy i czekamy na parafian, którzy chcą zrealizować III przykazanie kościelne w tym trudnym czasie – czyli chcieliby przystąpić do spowiedzi i komunii. Dla nich codziennie od godz. 17.00 spowiedź św.

9. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek o godz. 7.00;18.00 i 19:30. Spowiedź święta w czwartek od godz. 17.00 i piątek od godz. 15.00.

10. W pierwszy czwartek czerwca zapraszamy od godz. 17.00 na Godzinę Świętą. Będziemy dziękować za dar Eucharystii i Kapłaństwa oraz prosić o nowe, liczne i święte powołania do służby Bożej. Oczekując na beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego otoczmy szczególną opieką modlitewną naszą umiłowaną Ojczyznę, której Prymas służył i za którą cierpiał. Za przyczyną św. ojca Stanisława Papczyńskiego będziemy się modlić za dusze w czyśćcu cierpiące oraz za naszych zmarłych. Nie zapomnimy o zmarłych wskutek koronawirusa. W zakrystii można składać karteczki z wypisanymi imionami zmarłych, za których będziemy się modlić. Do współprowadzenia czuwania zapraszamy Arcybractwo Najświętszego Serca Pana Jezusa.

11.W pierwszy piątek (5 czerwca) prosimy wszystkich parafian, o całodzienną adorację Jezusa Eucharystycznego, którą poprowadzą:07:30 – 08:30 Róża MB Wniebowziętej, 08:30 – 09:30 Róża MB Anielskiej, 09:30 – 10:30 Róża MB Saletyńskiej, 10:30 – 11:30 Róża MB Częstochowskiej, 11:30 – 12:30 Róża MB Szkaplerznej, 12:30 – 13:30 Rycerstwo Niepokalanej, 13:30 – 14:00 Caritas 14:00 – 15:00 Róża św. Piotra,15:00 – 16:00 Grupa Modlitewna “Wieczernik”, 16:00 – 17:00 Róża MB Miłosierdzia, 17:00 – 18:00 Straż Honorowa NSPJ. O 17:45 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

12. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w I – piątek od godz. 08:00. Księża udadzą się TYLKO do tych osób, które zostaną zgłoszone w zakrystii lub telefonicznie.

13. W sobotę po Mszy św. o godz. 7:00 nasze osobiste i wspólnotowe intencje przedstawimy Niepokalanemu Sercu Maryi podczas pierwszosobotniego nabożeństwa, które poprowadzi Grupa Modlitewna „Wieczernik” naszym narodem.

14. W przyszłą niedzielę, 7 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Jednocześnie będzie to doroczny Dzień Dziękczynienia.

15. Msza prymicyjna ks. diakona Andrzeja Taraska w naszej parafii będzie za tydzień 7 czerwca o godz. 11.30. Zapraszamy.

16.Bierzmowanie w naszej parafii będzie 10 czerwca, więc z a niespełna dwa tygodnie. Bardzo prosimy o wybranie sobie patrona - imienia do bierzmowania najpóźniej do najbliższego poniedziałku. Przypominamy, że wszyscy zachowują swoje imię z chrztu za wyjątkiem osób, które nie posiadają imienia świętego lub błogosławionego. W najbliższy poniedziałek, czyli: 1 czerwca o godzinie 16.00 będzie spotkanie w kościele, w celu zweryfikowania imienia do bierzmowania oraz zostanie podana informacja o ewentualnych brakach w dokumentacji koniecznej do bierzmowania, które trzeba będzie uzupełnić do środy (po Mszy o 18:00 ks. Mateusz będzie na nie czekał). W pierwszy piątek apelujemy o obowiązkową obecność na Mszy o godz.  19.30. Po niej odbędzie się próba bierzmowania. W tym dniu rozpoczynają się jasne dni dla kandydatów do bierzmowania. Prosimy również o obecność kandydatów na Mszy św. w przyszły poniedziałek i wtorek (8 i 9 czerwca) na Mszy św. o 18.00. W tych dniach kandydaci złożą przyrzeczenia abstynenckie oraz zostaną im wręczone krzyżyki i książeczki. Kandydatów i świadków prosimy o spowiedź w pierwszy piątek miesiąca.

17.Uroczystość Pierwszej Komunii św. planujemy w naszej parafii13 i 20 czerwca Spotkania organizacyjne będą w sobotę 6czerwca: dla dzieci pierwszokomunijnych i rodziców ze szkoły nr 12 o 8.30, ze szkoły w Latoszynie o 9:30; ze szkoły nr 10 – 3b o 10:30, z 3a – po Mszy św. wieczornej.

18. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy w czasie ograniczeń w kościołach łączyli się z nami za pośrednictwem Internetu na modlitwie różańcowej o 20:30. Od jutra chcemy wrócić do dawnej formy modlitwy różańcowej przed Mszą św. poranną. Prosimy parafian o prowadzenie tej modlitwy i wypraszanie łaski ustania pandemii.

19. Od wczoraj został zniesiony limit wiernych w kościele. Jednakże nadal obowiązuje nas zakładanie maseczek wewnątrz kościoła.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

  • 3 VI – św. Karol Lwanga i jego towarzysze (†1886), męczennicy z Ugandy w Afryce, którzy oddali życie dla Chrystusa,

5 VI – św. Bonifacy (673-754), biskup i męczennik, benedyktyn, wielki misjonarz i apostoł Niemiec.