Parafia Najswietszego Serca Pana Jezusa

Debica-Latoszyn

Ogłoszenia Duszpasterskie

XIX Niedziela Zwykła

2020-08-08 - 2020-08-15


1. Wykorzystajmy nasze wakacyjne wędrówki, pielgrzymki, indywidualny odpoczynek na stworzenie właściwej duchowej atmosfery, niezbędnej, aby odczuć bliską obecność Boga i umocnić naszą wiarę. Powierzajmy je Bożej Opatrzności przez ręce naszej niebieskiej Matki – Pani Jasnogórskiej, do której w tych sierpniowych dniach kierujemy nasze kroki.

2. Dziś jak co roku złożymy ofiary na tacę na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Gościmy misjonarza, ks. Tomasza Kaczora pracującego w Boliwii słuchając wygłoszonych przez niego kazań chciejmy wesprzeć jego pracę misyjną ofiarami składanymi dziś do puszek przed kościołem. Bóg zapłać!

3. Za tydzień składka inwestycyjna. Bóg zapłać za otwartość serc. Bóg zapłać za dotychczasową troskę o cele parafialne i kościelne.

4. W tym trudnym czasie pozostających w domu proszę o modlitewne wsparcie tych, którzy z różnych stron wyruszą na pielgrzymie szlaki prowadzące na Jasną Górę, do naszego narodowego sanktuarium.

5. W poniedziałek, 10 sierpnia, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Wawrzyńca, diakona Kościoła rzymskiego, męczennika (†258). Przypuszcza się, że zginął za wiarę w Chrystusa razem z papieżem Sykstusem II.

6. W środę zapraszam na wspólną modlitwę podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

7. W czwartek przypada 13. dzień miesiąca. Zapraszamy do udziału w modlitwie ku czci Matki Bożej Fatimskiej o godz. 20.00. Rozważania poprowadzi ks. Stanisław Ciurka. Przynieśmy lampiony.

8. W czwartek przypada pięćdziesiąta druga rocznica śmierci biskupa Karola Pękali – założyciela i wieloletniego dyrektora Akcji Katolickiej, a następnie Caritas w naszej diecezji. Pamiętajmy w modlitwie o ś+p. ks. biskupie Karolu Pękali.

9. W sobotę, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Boga jako Królowa, ogłosił papież Pius XII w 1950 roku. Ten dogmat był przypieczętowaniem starodawnej tradycji. Już w V wieku obchodzono bowiem w Kościele święto Wniebowzięcia właśnie 15 sierpnia. Liturgiczny obchód rozpoczniemy wieczorną Mszą Świętą wigilijną, sprawowaną w piątek, 14 sierpnia, o godz. 18.00. W samą uroczystość Msze Święte w naszym kościele w porządku niedzielnym.

10. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Jest także prośbą, aby błogosławiony przedmiot zawsze przypominał o Bogu i Jego dobroci, o Bożej opiece. W tę uroczystość dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym Maryja osiąga pełnię zbawienia. Ofiarujmy Jej nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Boga.

11. W tę maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” szczególnie w tym roku obchodząc 100 rocznicę tego wydarzenia. Dziękujmy Bogu za wolną Ojczyznę. Wykorzystajmy nasze wakacyjne wędrówki, pielgrzymki, indywidualny odpoczynek na stworzenie właściwej duchowej atmosfery, niezbędnej, aby odczuć bliską obecność Boga i umocnić naszą wiarę. Powierzajmy je Bożej Opatrzności przez ręce naszej niebieskiej Matki – Pani Jasnogórskiej.

12. W piątek przed Mszą św. wieczorną zapraszamy na modlitwy do św. Małgorzaty Marii  Alacoque – prowadzone przez Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ.

13. Trwa okres letniego wypoczynku. Odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radość i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.

14. Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy orędownictwu Matki Bożej.

15. Z ogromną przyjemnością informujemy o sukcesach Parafialnej Kapeli Ludowej Iskierczanie. W dniu 26 lipca nasza kapela otrzymała zaszczytne I miejsce (biorąc pod uwagę wysoki poziom artystyczny wykonawców) w XVII Przeglądzie Pieśni i Muzyki Ludowej XXXVI KROPA w Korczynie. Soliści Jakub Czapla oraz Lidia Biały w kategorii solistów-instrumentalistów zdobyli dwa równorzędne II miejsca. Decyzją komisji konkursowej, Jakub Czapla będzie reprezentował Województwo Podkarpackie na Prestiżowym 54. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym.

Na VII Festiwalu Żywej Muzyki w Kolbuszowej w dniu 2 sierpnia Parafialna Kapela Ludowa Iskierczanie została doceniona następującymi nagrodami :

- II miejsce w kategorii Kapel

- I miejsce w kategorii solistów instrumentalistów dla Lidii Biały, grającej na skrzypcach oraz  I miejsce dla Jakuba Czapli, grającego na cymbałach

- III miejsce Jakub Czapla zajął w kategorii solistów instrumentalistów , grając dodatkowo  na skrzypcach.

Dodać należy, że nasza kapela została zakwalifikowana do udziału w Przeglądzie Zespołów Ludowych „Majdanówka” w Nowej Sarzynie w dniu 8 sierpnia oraz do udziału w Prestiżowym Konkursie Pogórzańska Nuta w Dynowie w dniu 9 sierpnia. Całej Kapeli bardzo dziękujemy za promowanie naszej parafii i życzymy kolejnych sukcesów.

16. Zmarł tato s. Renaty Pytko Jan Pytko lat 84. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 15.00 w Nockowej.

17. W tym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny odpoczynek ś+p. + Eugenię Filar, lat 92 z Latoszyna. Rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia. Duszę ś+p. Eugenii i Jana oddajmy Bogu w modlitwie: Dobry Jezu…

18. Sklep spożywczy Marmax w związku z rozwojem sieci poszukuje nowych pracowników. Wszystkie chętne osoby zapraszamy do składania CV u kierownika sklepu.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

  • 10 VIII – św. Wawrzyniec (†258), diakon i męczennik.
  • 11 VIII – św. Klara (1194-1253), dziewica, która idąc za wzorem św. Franciszka, wybrała życie w ubóstwie i założyła zakon sióstr zwanych od jej imienia klaryskami.

14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), franciszkański kapłan i męczennik obozu w Auschwitz, który oddał życie za współwięźnia