Parafia Najswietszego Serca Pana Jezusa

Debica-Latoszyn

Ogłoszenia Duszpasterskie

XXIX Niedziela Zwykła

2020-10-18 - 2020-10-25


1. Kochani Parafianie od wczoraj 17 października wróciły ograniczenie dotyczące liczby wiernych uczestniczących w mszach św. Ich liczba w kościele będzie uzależniona od powierzchni świątyni - na każde 7 metrów kwadratowych może przypadać 1 osoba. Dlatego w naszym kościele od wczoraj może uczestniczyć 50 osób w górnym kościele, 50 osób w dolnym kościele i 20 osób w Domu Parafialnym (w niedziele i święta), pozostałe osoby na zewnątrz kościoła. W Domu Parafialnym będzie tylko możliwość głosu nie będzie możliwości obrazu. Bardzo prosimy o zachowanie wszelkich norm bezpieczeństwa w kościele i na zewnątrz. Dla ułatwienia wejścia do kościoła górnego i dolnego prosimy kierować się sprawdzoną formą blankietów wstępu. Prosimy aby wchodząc do kościoła zabrać ze sobą blankiet wstępu, wywieszony w przedsionku (lub kościele dolnym) na wieszaku, aby wchodzące kolejne osoby wiedziały ile osób jest wewnątrz kościoła. Wchodząc do Domu Parafialnego ilość miejsc określona jest przygotowanymi krzesłami, które po każdej Mszy św. są dezynfekowane jest ich 20 (brak krzeseł oznacza brak wolnych miejsc). Wierni w czasie nabożeństw i adoracji są zobowiązani do zasłaniania ust i nosa, odległości i dezynfekowania miejsc. Jeśli brak blankietów wstępu w górnym i dolnym kościele, czy krzeseł w Domu Parafialnym (w niedzielę) prosimy nie wchodzić do wnętrza. Zachęcamy do udziału we Mszach św., nabożeństwach różańcowych przez internet.

2. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, a przez to rzeczywiście powszechny. To mozaika kultur, ras, języków i zwyczajów. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Rodaku o. Kazimierzu Strzępku pracującym od wielu lat w Boliwii. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby misji. W intencjach misyjnych będziemy modlić się szczególnie podczas nabożeństw różańcowych codziennie o godz. 6.30, 16.30 i 18.00.

3. Gościmy dziś o. Marka Rostkowskiego oblata przełożonego wspólnoty zakonnej, posługującego w Kościele pw. św. Marii Magdaleny we Lwowie, który po Mszy św. przed Kościołem będzie zbierał ofiary na pomoc na utrzymanie parafii i kościoła, szczególnie pomoc dla najuboższych parafian przed zimą. Jeżeli ktoś chce pomóc misjonarzom w działalności wśród katolików we Lwowie można dokonać wpłaty na konto:

Prowincja Misjonarzy Oblatów M. N. - Delegatura Prowincjonalna na Ukrainie

ul. Ostatnia 14. 60-102 Poznań, POLAND – Bank PEKAO SA II o/Poznań

61-767 Poznań, ul. Masztalarska 8a – SWIFY COODE: PKOPPLPW

64 1240 1763 1111 0000 1813 2416 (PLN)

69 1240 1763 1978 0000 1813 2432 (EUR)

77 1240 1763 1787 0000 1813 2429 (USD)

Koniecznie z dopisaniem „Dla parafii OMI we Lwowie”.

Za każdą pomoc Ojcowie składają serdeczne „Bóg zapłać”.

4. Każdy chrześcijanin na mocy sakramentu chrztu powołany jest do bezpośredniego zaangażowania się na rzecz głoszenia Ewangelii. Pamiętamy, że nieustannie mamy być światłem dla całej ludzkości w pielgrzymce wiary.

5. W kalendarzu liturgicznym w dniu 18 października przypada (wyparte przez dzisiejszą niedzielę) święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie szczególnie teraz w tym trudnym dla nich czasie.

6. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. Naszym orężem jest różaniec. Codziennie w naszym kościele w dni powszednie o godz.: 6.30 - prowadzą wierni; o 16.30 prowadzą dzieci i o godz. 18.00. W sobotę i w niedzielę o godz. 17.30. Wszystkich parafian zapraszam na tę modlitwę szczególnie w tym czasie przez internet.

7.W tym tygodniu wszelkie spotkania formacyjno – modlitewne zostają odwołane.

8. W czwartek, 22 października przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Pawła II, a także 72. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, Prymasa Polski w latach 1926-1948. Jego wielką troską był naród i Kościół nie tylko w Ojczyźnie, ale także rodacy na emigracji. Aby na wychodźstwie nie ginęły polskie dusze, powołał specjalne zgromadzenie zakonne: Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej. Przez wstawiennictwo sługi Bożego będziemy prosić Boga, aby i dziś Polacy poszukujący lepszego bytu za granicą nie zapominali o wierze ojców i o własnej Ojczyźnie.

9. W piątek przed Mszą św. wieczorną zapraszamy na modlitwy do św. Ojca Pio w kościele lub przez internet – prowadzone przez parafian.

11. Za tydzień, w ostatnią niedzielę października, w wielu kościołach świętujemy rocznicę poświęcenia własnego kościoła.

12. Za tydzień składka inwestycyjna. Bóg zapłać za hojność serc.

13. Zbliża się miesiąc listopad. W najbliższym czasie pójdziemy na cmentarze porządkować groby naszych drogich zmarłych. Czynić to będziemy w poczuciu miłości i wdzięczności dla tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca. Czynimy tak, bo chcemy spełnić chrześcijański obowiązek i podtrzymać piękną polską tradycję. Pamiętajmy jednak o tym, że największym i najpiękniejszym darem dla zmarłych jest dar Ofiary Mszy świętej i naszej modlitwy. Wyrazem tej modlitewnej pamięci o naszych zmarłych są również wypominki: roczne odczytywane przez cały rok i listopadowe tyko w listopadzie. Ponadto pragniemy przypomnieć, że wypominki wraz z modlitwami w naszym kościele, są w każdą niedzielę, przed Msza świętą, o godz. 8.30 i 10.00 oraz w środy, przed nowenną, a także codziennie przez cały listopad. Z przedsionka kościoła można zabrać, lub u ministrantów otrzymać gotowe karki do zapisania. Natomiast kartki z wypisanymi już imionami i nazwiskami naszych zmarłych prosimy składać, w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Prosimy o wypisywanie nazwisk drukowanymi literami, aby uniknąć pomyłek. Po zakończeniu zbierania wypominek, wypominki roczne zostaną umieszczone w gablocie z podziałem na tygodnie (aby wiedzieć, w którą niedzielę będą omadlane dusze wypominane przez rodzinę) oraz aby dokonać poprawek językowych. Msze św. za duszami wypominanymi w naszym kościele będą odprawiane od 1 do 8 listopad; wypominki listopadowe są od 1-30 listopada pół godz. przed Mszą św. wieczorną.

14. Z naszej wspólnoty odeszli w minionym tygodniu: ś+p Halina Mądro, lat 73, z ul. Lazarowicza i ś+p Adam Jawor, lat 68, z ul. Krakowskiej. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a ich dusze oddajemy Bogu: Dobry Jezu…

 

W tym tygodniu patronujĄ nam:

  • 20 X – św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, znany z niezwykłej pracowitości i wielkiego miłosierdzia.

22 X – św. Jan Paweł II (1920-2005), papież Polak, wielki nauczyciel wiary  i bezgranicznego zawierzenia Chrystusowi i Jego Najświętszej