Parafia Najswietszego Serca Pana Jezusa

Debica-Latoszyn

Ogłoszenia Duszpasterskie

XXVIII Niedziela Zwykła

2018-10-14 - 2018-10-21


 

1. Pytanie, które usłyszał Jezus, powinno nurtować każdego z nas: co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne? Nie bójmy się go postawić w naszej osobistej modlitwie przed Panem Jezusem. Nie obawiajmy się także odpowiedzi, jakiej nam udzieli. On zna nasze serca i wie, jakie wymagania może nam postawić. Wypełniając je, osiągniemy zbawienie.

2. Dzisiaj obchodzimy 18. Dzień Papieski, a we wtorek, 16 października będziemy wspominać 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Rozważajmy na nowo nauczanie św. Jana Pawła II. Zachęcamy, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale naszych ubogich rodaków, których edukację możemy wspierać za pośrednictwem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

3. We wtorek święto św. Jadwigi – Patronki naszego Miasta otaczajmy modlitwą wszystkich tworzących naszą wspólnotę, Niech św. Jadwiga otacza nas swoją opieką.

4. Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.

5. Nasza parafia pragnie włączyć się akcje „Pola Nadziei” Stowarzyszenia Dębickie Hospicjum Domowe im. Jana Pawła II. Dziś po Mszy św. o godz. 11.30 będziemy sadzić wraz z dziećmi żonkile na placu za kościołem. Jako wotum za św. Jana Pawła II i pomoc dla osób terminalnie chorych.

6. W poniedziałek obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Chcemy wspierać naszymi modlitwami rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka. W ich intencjach odmówimy modlitwę różańcową.

7. W tym tygodniu zapraszamy na spotkania formacyjno - modlitewne: w poniedziałek - godz. 17.00 - Ministranci; środę - godz. 17.00 - Kandydaci na Ministrantów; czwartek - godz. 15.15– DSM. Po Mszy św. wieczornej w środę - próba Chóru parafialnego; w czwartek - Rycerstwo Niepokalanej oraz Lektorzy; w piątek - Grupa Apostolska.

8. W czwartek na godz. 19.15 zapraszamy na spotkanie trójki klasowe z klas trzecich szkół podstawowych w Domu Parafialnym w związku z przygotowaniem do Pierwszej Komunii św..

9.W piątek przed Mszą św. wieczorną zapraszamy na modlitwy do Św. Jana Pawła II prowadzone przez Grupę Modlitewną "Wieczernik".

10. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie. Nabożeństwa różańcowe, każdego dnia o godz. 6.30 i 18.00. Nabożeństwa dla dzieci o godz. 16.30.

11. W czwartek, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie podczas Mszy Świętych.

12. W sobotę 20 października zapraszamy naszych kochanych seniorów, emerytów i osoby samotne na październikowe spotkanie. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 7.00, a po niej na agapa w Domu Parafialnym.

13. W niedzielę zamykamy listę młodzieży chcącą wyjechać na rekolekcje przed przyjęciem s. bierzmowania. Prosimy o przynoszenie zgody rodziców i przedpłatą do ks. Mateusza.

14. Zbliża się miesiąc listopad. W najbliższym czasie pójdziemy na cmentarze porządkować groby naszych drogich zmarłych. Czynić to będziemy w poczuciu miłości i wdzięczności dla tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca. Czynimy tak, bo chcemy spełnić chrześcijański obowiązek i podtrzymać piękną polską tradycję. Pamiętajmy jednak o tym, że największym i najpiękniejszym darem dla zmarłych jest dar Ofiary Mszy świętej i naszej modlitwy. Wyrazem tej modlitewnej pamięci o naszych zmarłych są również wypominki: roczne odczytywane przez cały rok i listopadowe tyko w listopadzie. Ponadto pragniemy przypomnieć, że wypominki wraz z modlitwami w naszym kościele, są w każdą niedzielę, przed Msza świętą, o godz. 8.30 i 10.00 oraz w środy, przed nowenną, a także codziennie przez cały listopad. Od dziś z przedsionka kościoła można zabrać, lub u ministrantów otrzymać gotowe karki do zapisania. Natomiast kartki z wypisanymi już imionami i nazwiskami naszych zmarłych prosimy składać, w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Prosimy o wypisywanie nazwisk drukowanymi literami, aby uniknąć pomyłek. Po zakończeniu zbierania wypominek wypominki roczne zostaną umieszczone w gablocie z podziałek na tygodnie (aby wiedzieć, w którą niedzielę będą omadlane dusze wypominane przez rodzinę) oraz aby dokonać poprawek językowych.

15. Za tydzień rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Kazania wygłosi O. Mirosław Karaczyna (z Żytomierza) bernardyn z Prowincji św. Michała Archanioła na Ukrainie, który jest magistrem postulatu. Ofiary zbierane do puszek przed kościołem będą przeznaczone na utrzymanie postulatu, a także na organizację rekolekcji powołaniowych.

16. Za tydzień samorządowe wybory. Wybierzmy osoby, które będą reprezentować nasze wartości oraz będą dumą na 100 Rocznicą Odzyskania Niepodległości.

17. Sakramentom będą poświęcone audycje na falach radia RDN - zapowiada ks. Piotr Łabuda, diecezjalny moderator Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II oraz inicjator Studium. Zmienia się sposób prowadzenia audycji. Nie będą to wykłady, ale rozmowy, które z wykładowcami Wydziału Teologicznego Sekcja w Tarnowie poprowadzi dyrektor radia RDN ks. Piotr Adamczyk. Audycji można słuchać w niedziele o 17.30. Powtórka w poniedziałki o godz. 20.00. Wykłady będą również zamieszczane na stronach internetowych Tarnowskiego Gościa Niedzielnego oraz Radia RDN.

18. Trwają zapisy na XVIII Diecezjalne Spotkanie Misyjne, które będzie miało miejsce w Bobowej w dniu 27 października, na zakończenie Tygodnia Misyjnego. Osoby chętne prosimy o zapisy w zakrystii koszt 10 zł.

19. 10 listopada nasza parafia organizuje wyjazd dla seniorów do parafii Proszówki gdzie wspieraliśmy budowę kościoła przez ostatnich 5 lat, następnie do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Czarnym Potoku gdzie będziemy wspierać budowę nowego kościoła oraz będzie mała niespodzianka. Zapisy w zakrystii przy zapisie należy wpłacić 20 zł.

20. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy, aby Chrystus zawsze wskazywał im pewną drogę do zbawienia.

21. Z naszej rodziny parafialnej pożegnaliśmy śp. Mirosława Nykla l. 54 z ul. Banka. Rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a Jego duszę oddajemy w modlitwie Panu. Dobry Jezu a nasz Panie….

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), hiszpańska mistyczka i odnowicielka zakonów karmelitańskich.
  • 16 X – św. Jadwiga Śląska (ok. 1180-1243), niemiecka księżniczka, żona polskiego księcia Henryka Brodatego, jako wdowa została mniszką, patronka Śląska.
  • 17 X – św. Ignacy Antiocheński (zm. ok. 107), uczeń i następca św. Piotra jako biskup Antiochii, pisarz, męczennik.
  • 18 X – św. Łukasz (I w.), uczeń św. Pawła, autor Ewangelii oraz Dziejów Apostolskich, patron lekarzy i malarzy.

20 X – św. Jan Kanty (1390-1473), polski kapłan, profesor Akademii Krakowskiej, człowiek żywej wiary i głębokiej pobożności.