Parafia Najswietszego Serca Pana Jezusa

Debica-Latoszyn

Ogłoszenia Duszpasterskie

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

2019-05-19 - 2019-05-26


 

 

1. Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji, jaką ludzie wiary odnajdują nieustannie w słowach Mistrza.

2. Bóg zapłać za dar serca ofiarowany na tacę dziś na cele inwestycyjne.

3. Przez te kolejne majowe dni razem z Maryją trwamy na modlitwie podczas nabożeństwa majowego, które celebrujemy w naszym kościele codziennie o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 17.30. Jeśli jest ktoś w naszej wspólnocie parafialnej, kto jeszcze ani razu w tym nabożeństwie nie uczestniczył, gorąco zachęcamy, bo któż lepiej zaradzi naszym duchowym i życiowym potrzebom, jak nie Wspomożycielka wiernych.

4. W tym tygodniu zapraszamy na spotkania formacyjno - modlitewne: poniedziałek: godz. 17.15 - Ministranci; czwartek godz. 15.20 – DSM, godz.18.15 Schola Serduszka.

5. Uroczystość święceń kapłańskich w naszej diecezji odbędzie się w 25.05. o godz. 11.00. Modlitewnej pamięci parafian polecamy tegorocznych kandydatów do kapłaństwa szczególnie naszego praktykanta ks. diakona Jakuba Bączka, który rozpoczyna rekolekcje przed święceniami. Msza prymicyjna ks. diakona w naszej parafii będzie za tydzień 2 czerwca o godz. 11.30.

6. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 18.00.

7. W środę po Mszy św. wieczornej bardzo serdecznie zapraszamy przedstawicieli wszystkich grup (przynajmniej po dwie osoby) na spotkanie organizacyjne Festynu Rodzinnego.

8. W piątek przed Mszą św. wieczorną zapraszamy na modlitwy do św. Ojca Pio – prowadzone przez parafian

9. W piątek przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Papież Benedykt XVI ustanowił to wspomnienie dniem modlitwy za Kościół w Chinach. Odpowiedzmy na ten apel papieża. W tej intencji odprawimy nabożeństwo majowe.

10. Dobiega końca czas egzaminów maturalnych. Tegorocznych maturzystów polecamy w modlitwie i prosimy o światło Ducha św. w wyborze drogi zycia.

11. Kochane Mamy zapraszamy jutro na spotkania po Mszy św. (około godz. 18:55) do Domu Parafialnego na wykład Pani Magdaleny Parys-Świstak z zakresu dietetyki. Spotkaniu towarzyszyć będą 4 AVON, MARY KAY,  Melaleuca, i stoisko dietetyczne Pani Magdy. Serdecznie zapraszamy.

12. Majowe spotkanie dla seniorów, emerytów i osób samotnych dzięki wspólnym staraniom pana v-ce Wójta Marka Mikruta i pani Radnej Katarzyny Rostowskiej–Machnik oraz Parafialnego Oddziału Caritas odbędzie się w dniu 25 maja. Będzie to spotkanie wyjazdowe do Stobiernej. Rozpocznie je Mszą św. w naszym Kościele o godz. 7.00, a po niej autobusem udamy się do Stobiernej na agapę i zwiedzanie. Osoby zainteresowane prosimy o zapisy w zakrystii do jutra.

13. W niedzielę – 9 czerwca pragniemy przeżyć w naszej wspólnocie kolejny Rodzinny Festyn Parafialny. Pragniemy przygotować kilka tysięcy cegiełek pod którymi będą się kryły miłe niespodzianki. Dlatego zwracamy się do firm, przedsiębiorstw, zakładów pracy i wszystkich przyjaciół naszej parafii o przynoszenie rzeczy na fanty – niespodzianki do kancelarii.

14. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka będzie miała miejsce od dnia 27 maja od rana do 28 maja do godziny 10.00 (wyznaczona godzina jest godziną zakończenia zbiórki i odbioru zebranego przez parafię sprzętu, przez Green Office Ecologic). Zużyty sprzęt składamy na parkingu przy kościele od ul. Pawiej. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych Inkubatorów do Szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce prowadzonego przez Siostry Orionistki oraz Akcję, „Wyprawka dla dzieci" prowadzoną w Kamerunie przez Siostry Pallotynki.

15. Bardzo serdecznie zapraszamy młodzież z klas VIII szkół podstawowych i trzecich gimnazjalnych na dziękczynienie za przyjęty sakrament bierzmowania, które odbędzie się we wtorek 11 czerwca 2019 r. przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu. Spotkanie rozpocznie się o godz. 9.00. Szczegóły i zapisy u księdza Mateusza oraz w zakrystii. Koszt płatny przy zapisie 2 zł.

16. Planujemy przygotować dębicko-latoszyńskie pierogi. Dlatego zwracamy się z prośbą o przynoszenie mąki i jajek w tym tygodniu. Lepienie pierogów zaczniemy w przyszłym tygodniu.

17. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

18. Wstawiennictwu Pani Loretańskiej polecamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.

19. W najbliższy piątek - 24 maja rozpoczęcie trzydniowej pielgrzymki do sanktuariów maryjnych do Gietrzwałdu, Świętej Lipki oraz Kodnia. Jej rozpoczęciem będzie Msza Święta w naszym kościele o godz. 5.00. Powrót pielgrzymów jest planowany na późne godziny nocne z niedzieli na poniedziałek. Pielgrzymom polecamy intencje naszej parafii.

20. "Ks. Szczepan - nasz były wikariusz -  organizuje 8-dniową pielgrzymkę na Białoruś - "Śladami św. Andrzeja Boboli i wielkich Polaków" w terminie 2-9 sierpnia 2019 r. oraz do Ziemi Świętej w terminie 14-21 września 2019 r. Zapisy do 1 czerwca 2019  - tel. 501-207-097. Plakat w gablocie naszego kościoła. Program na naszej stronie internetowej."

21. Przypominamy, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św. Czas Komunii św. wielkanocnej kończy się w uroczystość Trójcy Świętej.

22. II Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin Dzieci Utraconych do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach odbędzie się w sobotę, 1 czerwca 2019 r., w Dzień Dziecka. Pielgrzymka jest adresowana do wszystkich rodzin, które przedwcześnie utraciły swoje dzieci, nienarodzone i narodzone, bez względu na wiek dziecka i okoliczności jego śmierci. Zmarłe dzieci pragniemy zawierzyć Bożemu Miłosierdziu, zwłaszcza te dzieci, które nie miały własnego pogrzebu. Na pielgrzymkę zapraszamy osieroconych rodziców, rodzeństwo i dziadków oraz wszystkie osoby dotknięte stratą dziecka. Szczegóły na afiszu. Należy przywieź ze sobą kartę z imieniem swojego dziecka. Imiona dzieci zapisane na kartach będą złożone na ołtarzu i zostaną wpisane do Księgi Dzieci Utraconych w sanktuarium. Na miejscu każda rodzina otrzyma akt zawierzenia dziecka Bożemu Miłosierdziu. Podczas aktu zawierzenia otrzyma z paschału Płomień Miłosierdzia, symbolizujący Chrystusa Zmartwychwstałego, dlatego należy przywieść świecę.

23. Dla mieszkańców Latoszyna zbiórka odpadów przez gminę 22.V. na parkingu koło AUTOZBYTU. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

24. W niedzielę 26 maja o godz. 15.00 w kościele klasztornym będzie sprawowana Msza św. za śp. S. Celinę Czechowską, byłą przełożoną generalną Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Dębickich w 3 r. śmierci.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

24 V – Najświętsza Maryja Panna, Wspomożycielka Wiernych, Dzień modlitwy za Kościół w Chinach.