Parafia Najswietszego Serca Pana Jezusa

Debica-Latoszyn

Ogłoszenia Duszpasterskie

III Niedziela Zwykła

2021-01-24 - 2021-01-31


 

1. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Nie możemy się ograniczać do modlitwy, lecz pod jej wpływem mamy zmieniać swoje postępowanie. Pamiętajmy słowa Pana Jezusa: „[…] chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. Ja w nich, a Ty we Mnie!” (J 17,22-23).

2. Papież Franciszek ustanowił III Niedzielę Zwykłą w ciągu roku jako poświęconą celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego. Dlatego dzisiaj obchodzimy III Niedzielę Zwykłą – Niedzielą Słowa Bożego.

3. Dziś do 24.00 Konkurs Biblijny z Ewangelii wg św. Marka z okazji Niedzieli Słowa Bożego, zapraszamy całe rodziny.

ZANIM ZACZNIESZ KONIECZNIE PRZECZYTAJ:

1) Na początku testu wpisz Imię i Nazwisko (przy nazwisku dopisz wiek).

2) Test można otworzyć TYLKO RAZ na jednym urządzeniu. Po jego zamknięciu, nie ma możliwości ponownego rozwiązania testu.

3) Test składa się z 25 pytań i trzeba na nie odpowiedzieć w max 30 min.

5) Test jest dostępny przez całą sobotę (23.01) i niedzielę (24.01).

4) Biorąc udział w teście wyrażasz zgodę na przetwarzanie twoich danych osobowych w celu odebrania nagrody.

5) Życzymy Powodzenia

6) Link do testu: https://www.testportal.pl/test.html?t=An2YGXLfjEMZ

4. W związku z Dniem Solidarności z Chorwacją, ustanowionym 24 stycznia b.r., przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zachęcił do wsparcia modlitewnego i finansowego poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w tym kraju. Przewodniczący Episkopatu przypomniał, że 29 grudnia 2020 roku Chorwację nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. Jego epicentrum znajdowało się niedaleko stolicy kraju – Zagrzebia. Zginęło siedem osób, setki zostało rannych, a tysiące pozbawionych dachu nad głową. 6 stycznia 2021 roku doszło w tym regionie do kolejnych wstrząsów. „W obliczu tego wydarzenia Caritas Chorwacji zwróciła się do wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o pomoc. Jako Kościół w Polsce – za pośrednictwem Caritas Polska – przekazaliśmy już 100 tys. złotych, jednak potrzeby są zdecydowanie większe” – podkreślił przewodniczący Episkopatu.

Poza udziałem w zbiórkach na poszkodowanych przed kościołami, datki można również wpłacać na konto Caritas Polska: 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526, z dopiskiem CHORWACJA. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc mieszkańcom Chorwacji.

5. Możliwość Komunii Świętej dla osób uczestniczących we Mszy św. w TV czy przez internet o godz. 13.15 – 13.45.

6. Akcja radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz związana ze zbliżającym się świętem Matki Bożej Gromnicznej cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Włączyło się w nią blisko 160 parafii. Również i nasza.  W tym roku stacja podjęła inicjatywę przypomnienia znaczenia gromnicy. Przygotowaliśmy odpowiednie foldery, które informują o historii święta Matki Bożej Gromnicznej, o znaczeniu świecy zwanej gromnicą oraz w roku świętego Józefa postaraliśmy się o to, aby przypomnieć jego patronat w kontekście umierających – mówi dyrektor diecezjalnej rozgłośni ks. Jan Bartoszek. Świece z dołączonym folderem informacyjnym można nabyć na stoliku w tyłu kościoła. Nabywając gromnicę wspierasz diecezjalne radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. Koszt 20 zł.

7. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy włączyli się w duchowe przygotowanie do 40 – lecia powstania naszej parafii przez 33 dniowe rekolekcje, które pomogą nam w całkowitym oddaniu się Matce Bożej, a za Jej pośrednictwem Jezusowi 13 lutego 2021 r. na Jasnej Górze. Materiały na poszczególne dni mamy na naszej stronie internatowej. Na stoliku z tyłu kościoła są materiały w formie książkowej można je nabyć koszt 17 zł. Akt oddania należy spisać własnoręcznie, treść aktu znajduje się na naszej stronie i złożyć uroczyście – będziemy o tym jeszcze pisać. Parafianie, którzy nie rozpoczęli razem z nami tych rekolekcji zachęcamy aby przeżyć je w wybranym dla siebie czasie, a po ich zakończeniu osobiście w domu lub w kościele w obecności księdza oddać się całkowicie Matce Bożej. Na 40 lecie powstania naszej parafii pragniemy złożyć na Jasnej Górze księgę parafian oddanych całkowicie Królowej Polski. Wyjazd na Jasną Górę będzie swoimi samochodami. Lista osób pielgrzymujących została zamknięta. Pozostałe osoby prosimy aby łączyły się z nami przez transmisję internetową i w swoich domach złożyły akt oddania Matce Bożej, a następnie dostarczyły do zakrystii. Szczegóły pielgrzymki podamy później.

8. Jutro święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła Jezusa. Gorliwy faryzeusz i prześladowca pierwszego Kościoła, po tym, jak ukazał mu się zmartwychwstały Chrystus, został Jego uczniem i poświęcił resztę życia szerzeniu Ewangelii. Dzięki temu stał się apostołem narodów.

9. Zakończyliśmy kolędę – Msze św. kolędowe. Ten czas pandemii narzucił nam inną formę. Przepisy sanepidu i Wasza Kochani Parafianie odpowiedzialność pozwoliły na bezpieczne przeżycie tej bardzo trudnej kolędy. Bardzo wielu parafian właśnie na kolędową Mszę Świętą zechciało przyjść do kościoła (bo były spełnione wszelkie przepisy bezpieczeństwa), aby przyjąć Komunię św. po długim czasie nieobecności. Bardzo dziękujemy za to. Bóg zapłać wszystkim, którzy dali radę przyjść do kościoła oraz na równi tym, którzy łączyli się przez transmisję internetową. Za wszystkich, którzy przyszli, którzy pozostali w swoich domach i łączyli się przez transmisję internetową ale i za tych którzy nie podjęli naszego zaproszenia, a są naszymi parafianami sprawowaliśmy Msze Święte upraszając dla Was Wszystkich Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa św. Józefa. Prosząc by Najświętsze Serce Pana Jezusa miało wszystkich parafian bez wyjątku, wyborów życiowych, trudności codziennych w Swojej Opiece. Jeszcze raz bardzo dziękujemy Wszystkim Parafianom, którzy realnie i zdalnie chcieli i poświęcili swoje domy i przynieśli Boże błogosławieństwo do swoich domów. Bóg zapłać. Bóg zapłać również wszystkim, którzy nie przychodzili na Msze św. o godz. 18.00 umożliwiając rodzinom z wyznaczonych rejonów kolędowych bezpieczne przeżycie modlitwy.

10. Bóg zapłać złożone ofiary na cele inwestycyjne.

11. W tym tygodniu zapraszamy na spotkania formacyjno - modlitewne:; wtorek – 17.00 – Ministranci. Po Mszy św. wieczornej: czwartek: Lektorzy; piątek: Grupa Apostolska.

12. W piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy wszystkie osoby zaangażowane w grupy parafialne do wzięcia udziału w Adoracji Najświętszego Sakramentu, która odbędzie się w ramach Forum Formacyjnego pt. Moc misji. Tajemnica Eucharystii. Można połączyć się również przez transmisję online z naszego Kościoła lub wziąć udział w rozbudowanej formie tego wydarzenia na kanale Synaj.tv o godz. 19.30. Zachęcamy do udziału w tej formie modlitwy.

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

14. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Zwracamy się zatem z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazanie 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Dlatego bardzo prosimy wszystkich naszych parafian i pochodzących z naszej parafii o wpisanie na zeznaniu podatkowym PIT w odpowiedniej rubryce nr KRS naszej Caritas (0000211791) oraz kwotę przekazywanego 1% podatku, a w celach szczegółowych nazwę naszej parafii: Dębica – Latoszyn. Przekazanie 1% nic nas nie kosztuje, a może tak bardzo pomóc. Na stronie internetowej Caritas (www.caritas.diecezja.tarnow.pl) znajduje się gotowy bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych. Zachęcamy gorąco do skorzystania z niego oraz wsparcia w ten sposób dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas. Emeryci, którzy nie rozliczają się samodzielnie – czyni to za nich ZUS – mogą pobrać z przedsionka przygotowane deklaracje PIT – OP, które prosimy aby emeryci wypełnili, podpisali i złożyli w zakrystii lub w kancelarii my je dostarczymy do odpowiedniego urzędu. Są również ulotki Caritas do zabrania z przedsionka.

15. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 25 stycznia – św. Paweł, apostoł, świętujemy jego nawrócenie;

– we wtorek 26 stycznia – święci biskupi Tymoteusz i Tytus, najbliżsi współpracownicy św. Pawła Apostoła;

– w czwartek 28 stycznia – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej