Parafia Najswietszego Serca Pana Jezusa

Debica-Latoszyn

Ogłoszenia Duszpasterskie

II Niedziela Adwentu - 2018

2018-12-09 - 2018-12-16


 

1. Usłyszane w dzisiejszej Ewangelii wezwanie św. Jana Chrzciciela, aby przygotować drogę Panu przynagla nas do gorliwego wykorzystania czasu Adwentu.

2. Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która jest prowadzona dziś przed kościołami i kaplicami w całej Polsce. Bóg zapłać za osobistą i wspólnotową modlitwę oraz złożone ofiary jako wyraz łączności z Kościołem na Wschodzie. 3. Dziś w kościele dolnym o godz. 15.30 otwarcie wystawy „Niedokończone msze wołyńskie. Martyrologium duchowieństwa wołyńskiego – ofiar zbrodni nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej”. Wystawa jest hołdem dla duchownych, którzy zginęli na Kresach, dając świadectwo służby Kościołowi i ludziom. W czasie II wojny światowej ziemia wołyńska stała się miejscem męczeństwa wielu chrześcijan. Obok kilkudziesięciu tysięcy wiernych z rąk nacjonalistów z OUN-UPA śmierć poniosło 19 rzymskokatolickich duchownych oraz sześciu unickich, w tym – trzy siostry zakonne. Większość z nich to osoby wyróżniające się w swych społecznościach lokalnych. Ich ofiara życia to dziś zaczyn dla odradzającego się kościoła w diecezji łuckiej. Prelekcją wygłosi dr Piotr Szopa to człowiek, który ze swoją pasją kronikarza nie tylko pielęgnuje wartości historyczne lecz także czynnie udziela się społecznie, od wielu lat działając na rzecz mieszkańców oraz ochrony dziedzictwa narodowego. Po prelekcji będzie można oglądnąć film poruszający temat martyrologii duchowieństwa. Wystawę będzie można oglądać do 16 grudnia pół godz. przed Mszą św. wieczorną. Zapraszamy.

4. Msze Święte roratne sprawowane są w naszym kościele w dni powszednie o godz. 6.30 Msze roratne dla dzieci o godz. 16.30.

5. W tym tygodniu zapraszamy na spotkania formacyjno - modlitewne: poniedziałek: godz. 17.00 - Ministranci; środa: godz. 17.00 - Aspiranci, czwartek godz. 15.20 – DSM. Po Mszy św. wieczornej; środa: Parafialny Oddział Caritas oraz próba Chóru parafialnego; czwartek: Lektorzy, Rada Synodalna; piątek: Grupa Apostolska i Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ.

6. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 18.00.

7. W tym tygodniu w czwartek przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Zapraszamy do modlitwy w intencji Ojczyzny podczas Mszy Świętej o godz. 18.00.

8. W piątek przed Mszą św. wieczorną zapraszamy na modlitwy do św. Małgorzaty Marii Alacoque – prowadzone przez Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ

9. Nasza Parafia włącza się w zbiórkę przyborów szkolnych dla dzieci z Samary i Oremburga w Rosji, Łyntup i Witebska na Białorusi oraz Gródka Podolskiego na Ukrainie, którym pomagają Siostry Służebniczki. Zbiórka trwa do 20 grudnia 2018 r. Przybory możemy składać w kancelarii lub zakrystii. Za każdy dar serca dziękujemy.

10. Kochanych seniorów i osoby samotne zapraszamyw sobotę, 15 grudnia, na Mszę świętą, o godz. 6.30, a po Eucharystii do Domu Parafialnego na tradycyjne opłatkowe spotkanie.

11. Od niedzieli, 16 grudnia, po Mszy św. o godz. 6.30, a od poniedziałku po roratach o godz. 6.30 nowenna do Dzieciątka Jezus, która zakończy się 24 grudnia. W ten sposób wyprośmy sobie czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem wcielonym. On jest już blisko!

12. Do chorych - przed Świętami Bożego Narodzenia - Księża z posługą sakramentalną pragną udać się we wtorek, 18 grudnia, od godz. 9.00. Przyjmujemy zgłoszenia w kancelarii parafialnej lub w zakrystii do niedzieli (16 grudnia).

13. W naszej świątyni okazja do przedświątecznej spowiedzi św. będzie w czwartek - 20 grudnia. Zapraszamy wszystkich parafian do skorzystania z sakramentalnej spowiedzi świętej.

14. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu. Miejmy wrażliwe i otwarte serca. Wielu chciałoby usunąć z nich Pana Jezusa, a święta ograniczyć do rozrywki i stołu. Nie pozwólmy na to i swoją postawą ukazujmy prawdziwy sens tajemnicy Bożego wcielenia. Poświęcony wigilijny opłatek roznoszą po naszych domach panowie: Stanisław Pasik i Stanisław Żukowski. Przyjmijmy ich życzliwie, a składane ofiary z tej okazji potraktujmy jako formę wdzięczności za Ich solidną posługę - pracę dla nas.

15.Parafialny Oddział Caritas i Szkolne Koło Caritas, na placu kościelnym rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Niech na każdym wigilijnym stole rozbłyśnie świeca - znak naszej łączności z potrzebującymi. Koszt świecy to ofiara co najmniej: mała 5 zł duża 15 zł. Zachęcamy aby świece zapalone na wigilijnym stole zanieść później na cmentarz i zapalić na grobach naszych bliskich zmarłych. Niech będzie to znak łączności z bliskimi, którzy odeszli ale wciąż żyją miedzy nami i z nimi chcemy dzielić tą radość Narodzenie Zbawiciela.

16. Za tydzień składka na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać za hojność serc.

17. Grupa Młodzieżowa od niedzieli 16 grudnia będzie rozprowadzać przed kościołem sianko na stół wigilijny przez nich zapakowane. Zebrane fundusze będą przeznaczone na potrzeby grupy.

18. Jutro wyrusza 42 młodzieży do Ciężkowic na rekolekcje przed s. bierzmowania bardzo prosimy wszystkich o modlitwę za nich.

19.W kościele od jutra będzie wystawiony kosz Caritas na trwałe produkty żywnościowe dla rodzin wielodzietnych i potrzebujących.Zachęcamy do ofiarności i wsparcia biednych i potrzebujących darem płynącym z głębi serca!

20. Wszystkim solenizantom i jubilatom niech Matka Boża wyprosi obfite błogosławieństwo i łaski.

21. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności ś+p. Jana Bidusia z ul. Powstańców Warszawy. Rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a jego duszę oddajemy Bogu: Wieczny odpoczynek…

 

W tym tygodniu patronujĄ nam:

  • 13 XII – św. Łucja (283-304), dziewica, męczennica, patronka ociemniałych,

14 XII – św. Jan od Krzyża (1542-1591), prezbiter, karmelita, hiszpański poeta, jeden z największych mistyków Kościoła.