Parafia Najswietszego Serca Pana Jezusa

Debica-Latoszyn

Ogłoszenia Duszpasterskie

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

2019-09-15 - 2019-09-22


 

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Został on ustanowiony jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, a także, aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości. Podejmując tę inicjatywę, trwajmy na osobistej i wspólnotowej modlitwie za dzieci, młodzież, polskie szkoły i rodziny.

2. Kościół przeżywa dzisiaj również dzień modlitwy w intencji środków społecznego przekazu. Prośmy o rzetelność i poszanowanie chrześcijańskich wartości dla wszystkich pracowników mediów. Zachęcamy do korzystania z szerokiej oferty wydawnictw i mediów katolickich.

3. Składamy Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na cele inwestycyjne. Za Tydzień będziemy gościć ks. Artura Zauchę posługującego w parafii Obertyn na Ukrainie. „Parafia liczy około 90 osób. Dojeżdżam również do kościoła w Tłumaczu odległego od Obertyna o 26 kilometrów. Tutaj parafian jest ok 20 osób. Nasze parafie należą do Diecezji Lwowskiej. Kościół w Obertynie został zburzony w 1959 roku. Obecny został przerobiony z kina i po remoncie konsekrowany w 2009 roku. Kościół w Tłumaczu również został zburzony w 1968 roku, a na jego miejscu władze komunistyczne wybudowały kino. Obecnie Msze święte odprawiamy w jednym z pomieszczeń kina, które od wielu lat stoi bezużyteczne, a które zostało nam przekazane od obecnego właściciela. W ciągu roku zajmujemy się katechezą dla wszystkich grup wiekowych. Siostry Służebniczki Starowiejskie zajmują się również chorymi i starszymi osobami nie tylko z parafii, ale i z całego miasteczka.”

4. Dziś o godz. 15.45 Msz św. rozpocznie spotkanie po pielgrzymkowe PPT - grupy 12. Po niej agapa w Domu Parafialnym

5. W tym tygodniu zapraszamy na spotkania formacyjno – modlitewne: w poniedziałek o godz. 15.20 – DSM godz., wtorek 17.15 – Ministranci, w sobotę o godz. 9.00 – Aspiranci i wszyscy, którzy chcieliby dołączyć do grupy ministrantów, czwartek o godz. 17.30 różaniec do Matki Bożej Saletyńskiej w intencji przebłagania za grzechy. Po Mszach św. wieczornych: w środę - próba Chóru parafialnego; w czwartek - Rycerstwo Niepokalanej oraz Lektorzy; w piątek - Młodzieżowa Grupa Apostolska.

6. W środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy trójki klasowe rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii św. na spotkanie organizacyjne.

7. W przyszłą sobotę w parafii Ducha Świętego odbędzie się „Wieczór młodych”; w programie spektakl „Mój Chrystus połamany”, „EKG” – energetyczna kolacja głodomora; oraz „dębicka belgijka” Rozpoczęcie o godz. 19.30. Zapraszamy młodzież do wzięcia udziału.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 11.30 przyjęcie aspirantów do grona ministrantów.

9. Osoby starsze i młodsze pragnące śpiewem uwielbiać Boga zapraszamy do włączenia się do naszego Chóru Parafialnego w środę po Mszy św. wieczornej.

10. Pojutrze przypada 80 rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami.

11. Na szczególny dzień modlitwy w intencji dzieci i młodzieży zapraszamy w święto św. Stanisława Kostki w środę 18 września o godz. 18.00 na nowennę i Mszę św.

12. Młodzież klas VIII przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy 19.09 (czwartek) na godz. 19.00 na spotkanie integracyjne oraz grilla oraz do Domu Parafialnego. Spotkanie ma charakter obowiązkowy.

13. W piątek przed Mszą św. wieczorną zapraszamy na modlitwy do św. Jana Pawła II –  prowadzone przez Grupę Modlitewną „Wieczernik”

14. W sobotę 21 września, obchodzimy święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy się szczególnie modlić o to, abyśmy jak on, zajęci sobą i własnymi sprawami, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim. Podczas tej Eucharystii będziemy dziękować Panu Bogu za dar naszego powołania do wspólnoty Kościoła. To dzień imienin ks. Mateusza Kica, upraszajmy potrzebne dary i łaski dla Niego przez wstawiennictwo tak znakomitego Patrona, dziękują za piękną posługę w naszej parafii.

15. Bardzo serdecznie zapraszamy dziś do Uzdrowiska Latoszyn gdzie po otwarciu basenu w Latoszynie o godz. 17:00 będzie Dziecięcy Przegląd Piosenki Religijnej „Ad Sanitatem” w którym wystąpią zespoły z Gminy Dębica między innymi nasze Serduszka i „Maili i młodzi Iskierczasnie”. Na gości przybyłych do latoszyńskich łazienek czeka wiele atrakcji – zwłaszcza dla najmłodszych, będzie możliwość bezpłatnego skorzystania m.in. z dmuchawców, waty cukrowej i popcornu oraz animacji dla dzieci. O. godz. 19 wystąpi zespół „Strefa 50” – czyli blues-country-rockowa formacja wokalno-instrumentalna. Serdecznie zapraszamy.

15. 21 września 2019r. o godz. 14:00 z placu kościelnego przy ul. Orlej 47 wyruszy rowerowa wycieczka do kapliczki przy ul. Gajowej a następnie około godz. 15.00 w lesie wolickim przy ul. 23 sierpnia rozpocznie się międzyosiedlowa biesiada. Organizatorzy planują pieczenie ziemniaka, atrakcje dla najmłodszych i wspólne śpiewanie pieśni biesiadnych. Wszystkich zainteresowanych mieszkańców naszych osiedli serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wycieczce rowerowej i wspólnej biesiadzie. Zgłoszenia na udział w spotkaniu między osiedlowym prosimy kierować drogą sms na nr 690314858 do 18 września lub w zakrystii.

Natomiast 22 września 2019r zapraszamy do Domu Parafialnego na wystawę ”Ocalmy od zapomnienia” poświęconej Janowi Arturowi Towarnickiemu. Wydarzenie to jest kontynuacją spotkań poświęconych bohaterom, żołnierzom wyklętym, ludziom dla których ojczyzna była obowiązkiem i wielkim zobowiązaniem, patronom naszych ulic. W szczególności zapraszamy mieszkańców właśnie tej ulicy. Wystawie towarzyszyć będzie odsłonięcie tablicy upamiętniającej Tego Bohatera. Program wystawy: godz. 15:45 otwarcie wystawy, wykład dr Piotra Szopy poświęcony Janowi Arturowi Towarnickiemu, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

16. Ofiarę na kwiaty do MB Fatimskiej złożono z Róży MBNPomocy - 200 zł

17. Wszystkich solenizantów i jubilatów zapewniamy o modlitewnej pamięci i składamy najlepsze życzenia.

18.Rada Osiedlowa Kępa – Wolica Nr 4 zaprasza wszystkich mieszkańców do głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019 na realizację zadania pod nazwą: „OBJĘCIE OSIEDLI KĘPA- WOLICA MONITORINGIEM MIEJSKIM„ Głosować można w dniach 16-23 września na stronie internetowej: www.budzetobywatelskidebicy.pl. Potrzebny jest internet i dowód osobisty. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo naszych osiedli!

19. 18.09.2019r. o godz. 17:00 w budynku Zespołu Szkół w Latoszynie odbędzie się zebranie wiejskie.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 16 IX – św. Korneliusz (zm. ok. 253), papież, i św. Cyprian (210-258), biskup,
  • 18 IX – św. Stanisław Kostka (1550-1568), młody polski jezuita, patron polskiej młodzieży,
  • 20 IX – święci Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze, męczennicy Kościoła koreańskiego z lat 1839-1867,

21 IX – św. Mateusz (I w.), Apostoł i Ewangelista, świadek Chrystusa w Etiopii