Niedziela Miłosierdzia Bożego

2021-04-11 - 2021-04-18

1. Druga niedziela Wielkanocy jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus dał grzesznikom święto Miłosierdzia jako ostatnią deskę ratunku. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią Świętą, przyjętą w tym dniu, jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar. To także patronalne święto Caritasu, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy nieustannie miłosierdzia Bożego, dlatego możemy uczyć się być miłosiernymi dla braci i sióstr. Ojciec Święty Jan Paweł II zachęcał nas tymi słowami: „Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia […]. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002). Dziś po Mszy św. o godz. 14.30 zapraszamy na wspólne odmówienie koronki do Bożego Miłosierdzia oraz do ponowienia aktu oddania świata Bożemu miłosierdziu.

2. Dziś Komunia św. dla osób uczestniczących przez TV lub internet o godz. 13.15. – 13.45.

3. Dzisiaj i przez cały tydzień otaczamy szczególną modlitwą tych, którzy na co dzień zajmują się działalnością charytatywną w naszej parafii. Wspieramy dzieła Caritas. Już teraz dziękujemy za składane ofiary u św. Antoniego i dary materialne, które są systematycznie przekazywane na konto Parafialnej Caritas. Dzisiaj przed kościołem zbierane są do puszek ofiary, która jest ogólnopolską zbiórką na potrzeby Caritas diecezjalnej. Bardzo dziękujemy wolontariuszom Parafialnego Oddziału Caritas i Szkolnych Kół Caritas działających w Szkole Podstawowej Nr 10 i Zespole Szkół w Latoszynie za poświęcony czas i zawsze pomocną dłoń.

4. W tym tygodniu zapraszamy na spotkania formacyjno – modlitewne: po Mszy św. wieczornej w środę – spotkanie Parafialnego Oddziału Caritas.

5. W środę 14 kwietnia będziemy obchodzili święto Chrztu Polski, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej w 2019 r. Odnosi się ono do przyjęcia chrztu, a tym samym wiary w Boga Trójjedynego, przez księcia Mieszka I i jego dwór, co miało ogromne znaczenie dla procesu tworzenia się naszej państwowości.

6. Od 13 lat w Kościele w Polsce Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II promuje inicjatywę przeżywania III Niedzieli Wielkanocnej (w 2021 r. – 18 kwietnia) i następującego po niej tygodnia jako Niedzieli Biblijnej i Tygodnia Biblijnego. To także Dzień Narodowego Czytania Pisma Świętego. Zaczynając od niedzieli 18 kwietnia 2021 r. wejdziemy w XIII Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35). Nawiązują one do tematu całego roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce, w którym rozważa się tajemnicę Eucharystii jako Wieczerzy Pańskiej. Niedziela Biblijna jest od 2017 r. Dniem Narodowego Czytania Pisma Świętego. Ogólnopolskie uroczystości związane z inicjatywą narodowej lektury Biblii odbędą się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach oraz na Jasnej Górze. 18 kwietnia 2021 r. zostanie z nich przeprowadzona transmisja telewizyjna na antenie TVP 1 o godzinie 7.00 (Kraków-Łagiewniki) oraz o godz. 11.00 (Jasna Góra).

7. W piątekprzed Mszą św. wieczorną zapraszamy na modlitwy do św. Jana Pawła II – prowadzone przez Grupę Modlitewną „Wieczernik”

8. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego z Róży Matki Bożej Wniebowziętej i z Róży Matki Bożej Szkaplerznej.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

10. Nasza parafia ze względu na obostrzenia sanitarne odwołuje zapowiedziany na 17.04. Kurs przedmałżeński - Rekolekcje dla narzeczonych. Nowy termin będzie podany.

11. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Dlatego bardzo prosimy wszystkich naszych parafian i pochodzących z naszej parafii o wpisanie na zeznaniu podatkowym PIT w odpowiedniej rubryce nr KRS naszej Caritas (0000211791) oraz kwotę przekazywanego 1% podatku, a w celach szczegółowych nazwę naszej parafii: Dębica – Latoszyn. Przekazanie 1% nic nas nie kosztuje, a może tak bardzo pomóc. Emeryci, którzy nie rozliczają się samodzielnie – czyni to za nich ZUS - mogą pobrać przy kościele przygotowane deklaracje PIT – OP, które prosimy aby emeryci wypełnili, podpisali i złożyli w zakrystii lub w kancelarii my je dostarczymy do odpowiedniego urzędu.

10. Wójt Gminy Dębica informuje: Dnia 1 kwietnia w całej Polsce  rozpoczął się narodowy  Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Podstawową formą udziału w spisie jest samospis internetowy. Wystarczy wejść na stronę www.spis.gov.pl i wypełnić elektroniczny formularz. Do osób, które nie dokonają samospisu zgłosi się rachmistrz. Udział w spisie jest obowiązkowy i obejmuje wszystkich mieszkańców.