VI Niedziela Zwykła

2019-02-17 - 2019-02-24

1. Słowa dzisiejszej Ewangelii nie są wyłącznie przypomnieniem obowiązku troski o głodnych, ubogich i cierpiących. Chrystus oczekuje od nas serc i umysłów zdolnych dostrzegać prawdziwe źródła ludzkiej biedy. Początkiem takiej postawy jest właściwy dystans do wszystkiego, co sami posiadamy.

2. Wspólnota kapłanów pragnie podziękować wszystkim parafianom za tak liczny udział w wizytacji kanonicznej ks. bpa Stanisława Salaterskiego. Dziękujemy wszystkim członkom grup, wspólnot, osobom posługującym w Domu Parafialnym, kościele, na plebanii, chórowi, Scholii Serduszkom, Kapeli Iskiercznie Mali i Młodzi Iskierczanie oraz wszystkim, którzy przez swoje zaangażowanie pomogli przeżyć tak owocnie ten szczególny czas.

3. W tym tygodniu zapraszamy na spotkania formacyjno - modlitewne: po Mszy św. Wieczornej: w środę - próba Chóru parafialnego; w czwartek spotkanie Rycerstwa Niepokalanej

4. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 18.00.

5. W piątek przed Mszą św. wieczorną zapraszamy na modlitwy do św. Ojca Pio prowadzone przez parafian.

6. W piątek z okazji Święta Katedry Świętego Piotra Apostoła, podczas Mszy Świętej o godz. 7.00 i 18.00 będziemy modlili się o ducha apostolskiej gorliwości, zdrowie i potrzebne łaski dla papieża.

7. W sobotę 23 lutego, zapraszamy naszych kochanych seniorów, emerytów, osoby samotne na comiesięczne spotkanie. Rozpoczniemy je Mszą św. o godz. 7.00 po niej dalsza część w Domu Parafialnym.

8. 16 lutego br. mija 11. rocznica święceń biskupich księdza biskupa Wiesława Lechowicza, biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej i Delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. Polecajmy w modlitwie osobę księdza biskupa Wiesława Lechowicza wypraszając dla niego obfitość Bożego błogosławieństwa na kolejne lata jego posługi pasterskiej.

9.Za tydzień składka inwestycyjna. Bóg zapłać za otwartość serc.

10. Rodzice młodzieży, która 9 marca przyjęła Sakrament Bierzmowania złożyli 2.500,00 zł – (osób bierzmowanych było 166). Złożona kwota zostanie przekazana na odnowienia witraża na chórze. Rodzicom składamy Bóg zapłać.

11. Boże błogosławieństwo niech towarzyszy wszystkim drogim jubilatom i solenizantom.

12. W 2018 r. przekazało 1% należnego podatku wpisując w nazwę naszej parafii 311 osób. Zebrana kwota za 2017 r. to 10.731,70 zł. Wszystkim, którzy wsparli naszą Parafialną Caritas przekazując 1% należnego podatku składamy serdeczne Bóg zapłać.

W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Zwracamy się zatem z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazanie 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Dlatego bardzo prosimy wszystkich naszych parafian i pochodzących z naszej parafii o wpisanie na zeznaniu podatkowym PIT w odpowiedniej rubryce nr KRS naszej Caritas (0000211791) oraz kwotę przekazywanego 1% podatku, a w celach szczegółowych nazwę naszej parafii: Dębica – Latoszyn. Przekazanie 1% nic nas nie kosztuje, a może tak bardzo pomóc. Na stronie internetowej Caritas (www.caritas.diecezja.tarnow.pl) znajduje się gotowy bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych. Zachęcamy gorąco do skorzystania z niego oraz wsparcia w ten sposób dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas. Emeryci, którzy nie rozliczają się samodzielnie – czyni to za nich ZUS - mogą pobrać przy kościele od lektorów przygotowane deklaracje PIT – OP, które prosimy aby emeryci wypełnili, podpisali i złożyli w zakrystii lub w kancelarii my je dostarczymy do odpowiedniego urzędu.

13. W dniach 24-26 maja (piątek-niedziela) nasza parafia organizuje pielgrzymkę Szlakiem SanktuariówMaryjnych: Gietrzwałd-ŚwiętaLipka-Kodeń. Przyzapisieopłatawstępna w wysokości 200 złotych. Informacje szczegółowe u ks.Stanisława.

14. Z naszej wspólnoty odprowadziliśmy na wieczny odpoczynek śp. Bogusława Kasperskiego z ul Łukasiewicza. Rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a Jego duszę oddajemy Bogu. Dobry Jezu a nasz Panie…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 22 II – święto Katedry Świętego Piotra Apostoła,
  • 23II – św. Polikarp (ok. 69-155), męczennik, ustanowiony przez św. Jana Apostoła biskupem Smyrny.