Sakramenty

Wykaz dokument├│w potrzebnych do Sakrament├│w ┼Ťwi─Ötych i katolickiego pogrzebu:

• Chrzest
    • Akt urodzenia dziecka (odpis)
    • Wyci─ůg z aktu ┼Ťlubu ko┼Ťcielnego rodzic├│w
    • Dane o rodzicach chrzestnych (imiona i nazwiska)
    • Za┼Ťwiadczenie z parafii zamieszkania rodzic├│w chrzestnych o praktykowaniu wiary

Chrztu udzielamy w ka┼╝d─ů trzeci─ů niedziel─Ö miesi─ůca o godzinie 1430

• Pierwsza Komunia ┼Üwi─Öta
    • Metryka chrztu dziecka
  • Bierzmowanie
    • Metryka chrztu,
    • Za┼Ťwiadczenie o uczestnictwie w katechezie szkolnej lub ostatnie ┼Ťwiadectwo katechizacji
  • Ma┼é┼╝e┼ästwo
    • Aktualna metryka chrztu,
    • Dowody osobiste,
    • Ostatnie ┼Ťwiadectwo katechizacji,
    • ┼Üwiadectwo bierzmowania,
    • Za┼Ťwiadczenie o uczestnictwie w katechezie przedma┼é┼╝e┼äskiej,
    • Za┼Ťwiadczenie z Urz─Ödu Stanu Cywilnego niezb─Ödne gdy ma┼é┼╝onkowie chc─ů aby ┼Ťlub ko┼Ťcielny poci─ůgn─ů┼é za sob─ů r├│wnie┼╝ skutki cywilno- prawne tzw. ┼Ülub konkordatowy Lub akt ┼Ťlubu gdy wcze┼Ťniej zawarto zwi─ůzek cywilny

Spotkania z narzeczonymi w poradni rodzinnej w ka┼╝d─ů ┼Ťrod─Ö od 16.00. Nr. kontaktowy: 504196978

Narzeczeni do kancelarii zg┼éaszaj─ů si─Ö w ka┼╝dy pi─ůtek, po mszy ┼Ťwi─Ötej wieczornej ( opr├│cz I-szych pi─ůtk├│w)

• Sakrament namaszczenia chorych

Osoby chore lub starsze kt├│re nie mog─ů wychodzi─ç z domu mog─ů przyst─Öpowa─ç do spowiedzi i przyj─ů─ç Komuni─Ö swi─Öt─ů w swoim domu. Nale┼╝y zg┼éosi─ç w kancelari tak─ů osob─Ö, poda─ç jej dane personalne i zadeklarowa─ç czy ma to by─ç jednorazowa wizyta czy sta┼éa (jeden raz w miesi─ůcu). Sakramentu Namaszczenia udziela si─Ö osobom chorym, b─Öd─ůcym w podesz┼éym wieku, a tak┼╝e w ostatniej godzinie ┼╝ycia. Tak jak pozosta┼ée sakramenty i sakrament namaszczenia przeznaczony jest wy┼é─ůcznie dla ┼╝yj─ůcych.

Na czas udzielania Sakramentu chorych nale┼╝y przygotowa─ç:

• St├│┼é nakryty bia┼éym obrusem,
    • Krzy┼╝, ┼Ťwiec─Ö,