Raduje się dusza ma"-debiutancka płyta Scholi "Serduszka" z Parafii NSPJ w Dębicy - Latoszynie.

2016-12-10

"Raduje sie dusza ma" to tytuł debiutanckiej płyty naszej parafialnej Scholii "Serduszka" Na płycie znajdują się aranżacje znane z opraw Mszy św. jak i też autorskie kompozycje Scholii.

Zachęcamy wszystkich miłośników muzyki sakralnej oraz sympatyków naszej parafialnej Scholi "Serduszka" do nabycia płyty, która będzie jeszcze dostępna w najbliższą niedzielę po Mszy św.

O SCHOLII

Schola działa przy Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dębicy-Latoszynie przy ul. Orlej 47.

Schola w naszej parafii istnieje już od kilkunastu lat.
Pierwszą inicjatorką opraw muzycznych podczas mszy świętych była pani Ewa Markiewicz
- pedagog i nauczyciel w Państwowej Szkole Muzycznej w Dębicy. Pani Ewa przez długie lata angażowała
się w prowadzenie dziewczęcej scholi a aktualnie prowadzi zajęcia parafialnego chóru. Także część
obecnie udzielających się w scholi dziewcząt stawiało
z panią Ewą swe pierwsze muzyczne kroki.

Kolejnym kamieniem milowym dla scholi była praca duszpasterska w naszej parafii księdza Sławka Lecha w latach 2014 - 2015. lechuW okresie jego posługi śpiew scholi na stałe wpisał się w cotygodniową oprawę mszy świętych dla dzieci o godz. 11.30. Po odejściu z parafii ks. Sławomira Lecha dzięki zaangażowaniu rodziców oraz nowego proboszcza ks. Piotra Grzanki schola nie zaprzestała swojej działalności
Prowadzenia Scholi w tym czasie podjęła się pani Izabela Piekarczyk, która w naszej parafii prowadziła także zajęcia taneczno-muzyczne dla dzieci uczestniczących w organizowanej przez nią Estradzie Dziecięcej.iza

W 2016 roku Schola przyjęła nazwę SERDUSZKA i pod opieką oraz honorowym patronatem Księdza Proboszcza Piotra Grzanki stanowi obecnie społeczność skupiającą dzieci, młodzież i rodziców wspólnie zaangażowanych w tworzenie opraw muzycznych w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa Dębica-Latoszyn.

We wrześniu tego roku Schola Serduszka zajęła pierwsze miejsce w II edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Religijnych La-La-Laudate Dominum 2016 który odbył się pod patronatem Metropolity Warszawskiego Abpa Kazimierza Nycza w Dawidach Bankowych k/Warszawy. Ponadto pierwsze miejsce w kategorii solistów zdobyła Martyna Ciesielska a pierwsze wyróżnienie Kinga Kochan.