Śladami Sanktuariów Maryjnych - pielgrzymka

2019-05-26

Kolejna autokarowa pielgrzymka "Szlakiem Sanktuariów Maryjnych" którą w daniach 24 - 26 maja zorganizował ks.Stanisław  Ciurka, jest już za nami.

Tym razem na pątniczym szlaku pozdrawialiśmy Maryję w północno-wschodniej części Polski.

Pierwszy ukłon złożyliśmy świętemu który przypomniał nam o sobie wypraszając u Boga wiele cudów i nadzwyczajnych łask, to Święty Stanisław Papczyński i Sanktuarium w Górze Kalwarii. Awaria  naszego autokaru pod Sanktuarium była dla nas znakiem że św. Stanisław chce z nami spędzić o wiele więcej czasu niż przewidywał program.

Następnie dotarliśmy do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej miejsca gdzie było najwięcej objawień Maryji (160) i skąd wyszła iskra nadziei dla Polski i Polaków w tamtych trudnych  a  dzisiaj niespokojnych czasach. Ze spotkania z tamtejszym przewodnikiem  odjechaliśmy pełni wiary w cudowną moc modlitwy różańcowej.
Odwiedziliśmy też Sanktuarium Maryjne często nazywane "Częstochową Północy " to Sanktuarium w Świętej Lipce. Tam trochę w humorystyczny sposób o historii tutejszego Sanktuarium opowiadał  lokalny kustosz.
W Stoczku Warmińskim duchowo spotkaliśmy się z Matką Pokoju i kardynałem Stefanem Wyszyńskim bo to miejsce gdzie  władze komunistyczne Polski więziły Sługę Bożego Prymasa Tysiąclecia.
Podążając za przesłaniem "Przez Maryję do Jezusa " pielgrzymkę zakończyliśmy Mszą św. u Królowej Podlasia - Matki Jedności w Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej.

Każdy  jadący na pielgrzymkę niósł w sercu swoją intencję, ale będąc u stóp Matki Bożej opieką modlitewną obejmowaliśmy również alumnów którzy w sobotę w Katedrze tarnowskiej przyjęli święcenia kapłańskie a szczególnie za ks. diakona Jakuba Bączka który w naszej parafii odbywał praktyki.

Dziękujemy ks.Stanisławowi za zorganizowanie wyjazdu  podczas którego doświadczyliśmy ogromu przeżyć, dziękujemy  za możliwość bycia w miejscach gdzie objawiała się  Maryja. Za wszystko z całego serca dziękujemy