Koncert Cecyliański - Jubileusz Scholi "Serduszka"

2019-11-16

16 listopada Parafia NSPJ w Dębicy Latoszynie rozbrzmiewała dźwiękami muzyki i śpiewanych pieśni. A wszystko to za sprawą Koncertu Cecyliańskiego który po raz kolejny  odbył się w tutejszym kościele.

Koncert był  też  okazją do uczczenia Jubileuszu 5- lecia działalności artystycznej parafialnych "Serduszek". Serduszka działają przy naszej parafii od  5 lat i
stały się prężnie działającą jednostką odnosząca sukcesy nie tylko w naszym rejonie ale także w ogólnopolskich przeglądach i konkursach. Swój sukces zawdzięczają swoim talentom którymi Bóg ich obdarzył oraz byłym i obecnym opiekunom ( p.mgr Ewa Markiewicz, ks. Sławomir Lech, p. Izabela Piekarczyk-Cynar)p. Piotrek Śliwa, Jan Bysiewicz) którzy wkładali i wkładają wiele wysiłku by młodym artystom  zagwarantować sukces.
Na swój Jubileusz Serduszka zaprosiły zaprzyjaźnioną Scholę Dziecięcą "Wesołe Nutki "z Bazyliki św. Małgorzaty w Nowym Sączu. Gościnnie wystąpiła też solistka Weronika Chmura z Woli Wielkiej.
Patronat honorowy nad tym dużej rangi wydarzeniem objęło Starostwo Powiatowe w Dębicy.

Obecność wielu słuchaczy którzy  tego popołudnia zjawili się w kościele   była wyrazem wdzięczności za piecioletnią pracę muzyków i ich opiekunów.
Dziękujemy Wam Kochani młodzi  za to, że nie zamykacie się w swoich domach tylko spotykacie się i tworzycie coś pięknego. Dziękujemy Wam za to dzisiejsze muzyczne uwielbienie które  wznosiło nasze dusze ku Bogu.
Bardzo dziękujemy ?