Ks. Wojciech Karpiel - moderator Domowego Kościoła gości w naszej parafii

2020-09-20

Pragnieniem naszej parafialnej wspólnoty jest aby przy naszym kościele powstał - Domowy Kościół .
Dlatego dziś w naszej parafii gościmy ks. Wojciecha Karpiela – moderatora ruchu Domowego Kościoła który podczas kazania stara nam się przybliżyć idee tegoż kościoła.
Domowy Kościół Ruchu Światło-Życie pomaga małżonkom sakramentalnym czerpać z łaski i mocy sakramentu małżeństwa, uczy, jak żyć tym sakramentem i celebrować go przez całe życie. Małżeństwa należące do Domowego Kościoła wezwane są do posługi na rzecz własnej rodziny, posługi rozumianej jako budowanie wspólnoty wiary, nadziei i miłości. Wspólnoty, w której świadomość, że wszyscy jej członkowie są dziećmi Jedynego Boga i stąd posiadają swą niepowtarzalność oraz godność, bez względu na wiek i stopień rozwoju.
Więcej będzie się można dowiedzieć w przyszłą niedzielę od rodzin z Domowego Kościoła które będą u nas w parafii.