Jubileusz Straży Miejskiej w Dębicy

2011-10-01

Dziś w naszym parafialnym wieczerniku podczas uroczystej Mszy Św. modlili sie strażnicy, świętując 20-to lecie działalności swojej formacji w Dębicy.
Uroczystą Eucharystię w koncelebrze poprowadził Ks. płk.dr Zbigniew Kępa z Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego w Warszawie oraz Ks. Proboszcz dr Kazimierz Fąfara.
Nabożeństwo swoją obecnością zaszczycili pracownicy Straży Miejskiej wraz ze swoim komendantem Sylwestrem Bieszczadem, Wicewojewoda pan Andrzej Reguła, Komendant Policji w Dębicy pan Andrzej Świder.
Zastępca burmistrza oraz byli i obecni radni Rady Miejskiej w Dębicy i spora rzesza parafian.
Gości przywitał i homilie na tą okoliczność wygłosił ks. proboszcz. W swej mowie nawiązał do czasów biblijnych gdzie strażnicy wtedy podobnie jak i dzisiaj ofiarnie służyli dla dobra kościoła, rodziny, miasta i ojczyzny.
Dziś strażnik jest jak wartownik stojący na wieży i ostrzegający przed niebezpieczeństwem.
Cieszymy się, powiedział ksiądz proboszcz, że od dwudziestu lat Straż Miejska w Dębicy na miarę swoich możliwości i środków dobrze służy mieszkańcom naszego miasta.
Jubileusz to dobra okazja aby podziękować za wszelkie dobro płynące od ludzi pracujących w służbach mundurowych i prosić władze samorządowe by wspierały ich działalność, bo gdzie straż tam każdy czuje się bezpiecznie.
Na zakończenie uroczystości ks. proboszcz podziękował strażnikom za ofiarną pracę dla społeczności dębickiej i życzył im aby praca ich przebiegała w sposób bezpieczny a Bóg ich prowadził i pomnażał siły na kolejne dni pracy.