Poświęcenie nowego budynku Szkoły Podstawowej Nr 10 w Dębicy.

2011-10-14

W Dniu Święta Edukacji Narodowej na terenie naszej parafii odbyła się uroczystość poświęcenia nowego budynku Szkoły Podstawowej nr 10 w Dębicy.
To ważne dla lokalnej społeczności wydarzenie zainaugurowane zostało Mszą św. w naszym parafialnym kościele.
Uroczystą Eucharystię poprowadził Ks.dr Kazimierz Fąfara i Ks. mgr Paweł Kita.
W nabożeństwie udział wzięli uczniowie, rodzice, wychowawcy,katecheci, zaproszeni goście oraz Ci wszyscy którzy w jaki kolwiek sposób przyczynili się do tego aby ten obiekt powstał.
Po wspólnej Eucharystii zainteresowani, przeszli do nowej szkoły przy ul, Wagnera,gdzie wybrana delegacja, dokonała uroczystego przecięcia wstęgi.
Ksiądz proboszcz poświęcił krzyże symbole przynależności do Chrystusa i udzielił pasterskiego błogosławieństwa.
Uczniom życzymy aby do duchowego i intelektualnego rozwoju dobrze wykorzystali mienie które zostało im powierzone.
Pedagogom życzymy sukcesów wychowawczych.
Rodziców zachęcamy aby uczestniczyli w życiu szkoły i z nią współpracowali.