Nowi aspiranci, ministranci i lektorzy

2022-11-19

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata  to patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza. To wyjątkowy czas dla tych wszystkich którzy podejmują w swoim życiu służbę Bogu, Kościołowi i wspólnocie parafialnej, najogólnie mówiąc -  to święto ministrantów. W   naszej parafii tradycyjnie obchodzone jest podczas sobotniej wieczornej Mszy Świętej, która jest  sprawowana w ich intencji.
Dziś w to patronalne święto parafia wzbogaciła się o
 5  aspirantów,  ministrantów i 3 lektorów którzy  przez złożenie przyrzeczenia i przyjęcie błogosławieństwa  przez ks. Proboszcza Piotr Grzankę stali się „pełnoprawnymi” aspirantami, ministrantami i lektorami.
W tym szczególnym nabożeństwie udział wzięło 60 młodych chłopców z rodzinami którzy na co dzień  posługując przy ołtarzu mówią językiem samego  Jezusa.
Podczas eucharystii członkowie Liturgicznej Służby Ołtarza złożyli na ręce swoich rodziców kwiaty  w podziękowaniu za przykład wsparcie i motywację jakiej od nich doświadczają.
Uwieńczeniem święta wielkiej  Liturgicznej rodziny była wspólna gala w Domu Parafialnym.
Opiekunem naszego bractwa liturgicznego jest ksiądz Marcin Radzik któremu z całego serca dziękujemy za ojcowskie podejście, za poświęcony czas i super zaangażowanie w przygotowanie chłopców do posługi przy ołtarzu.

Kochani
 Niech ten świąteczny dzień będzie dniem radości ze służby Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata , oraz umocnieniem w dalszym , wiernym i oddanym jej wypełnianiu.