2022-11-19

Czcigodny Ksiądz Piotr Grzanka Proboszcz Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa

Zwracam się z uprzejmą prośbą o przekazanie w najbliższą niedzielę 20 listopada 2022 r. wszystkim wiernym podczas ogłoszeń parafialnych zaproszenia na Międzynarodowy Festiwal DĘBICKIE KORZENIE – Krzysztof Penderecki in memoriam, który trwać będzie od 20 do 26 listopada. Wydarzenia festiwalowe rozpoczynają się dnia 20 listopada (niedziela) koncertem Cecyliańskim w kościele pw. Ducha Świętego o godz. 17:00. Wystąpi Chór Sanktuarium Przemienienia Pańskiego „Veraicon” z Nowego Sącza. W ramach festiwalu „Dębickie Korzenie” odbędą się koncerty m.in. Orkiestry Kameralnej Filharmonii Podkarpackiej (23 listopada) oraz Orkiestry Symfonicznej Opery Lwowskiej (26 listopada), a także występy Kwartetu Pandeia, Freylachs Ensemble, uczniów i nauczycieli Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych oraz wykład wspominający Profesora Krzysztofa Pendereckiego. Dokładny program festiwalu oraz informacje o koncertach i wykonawcach dostępny jest na stronie www.debickiekorzenie.pl. Ponadto, bardzo proszę o wywieszenie w gablocie informacyjnej załączonego plakatu.

Z poważaniem Mariusz Szewczyk Burmistrz Dębicy