Medal Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki dla Ks. Proboszcza

2011-12-30

Ksiądz Proboszcz dr Kazimierz Fąfara podczas zjazdu alumnów - żołnierzy, który odbył się 17 i 18 pażdziernika 2011r w Warszawie otrzymał medal Błogosławionego Ks.Jerzego Popiełuszki.
Uroczystego wręczenia medalu dokonał Biskup Polowy Wojska Polskiego w Warszawie Józef Guzdek.
Medal Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki to oznaczenie ustanowione dekretem specjalnym Biskupa Polowego Wojska Polskiego, dla byłych alumnów-żołnierzy i osób które swoim życiem prezentują postawy podobne do życia Ks. J. Popieluszki, a więc walczą w obronie prawdy i sprawiedliwości.
Ksiądz dr Kazimierz Fąfara w mrocznych czasach Polski Ludowej, wyrwany został z tarnowskiego seminarium duchownego i powołany na dwa lata do specjalnej jednostki wojskowej w Brzegu,by jak mu wmawiano mógł wypełnić "zaszczytny obywatelski obowiązek".
Zamiar ówczesnych władz był jednak inny i bardzo jasny, chciano mu przeszkodzić w drodze do kapłaństwa.
Jednak , pomimo szykan, pokus i zewnętrznego zniewolenia ks. Kazimierz obronił wolność w sobie, dotarł do tego co było Jego pragnieniem i powołaniem do kapłaństwa i dziś zaśiewa ziarno ewangelii w naszych sercach.
Otrzymany medal to wyróżnienie za świadectwo wierności Bogu, Kościołowi i Ojczyżnie, to wyraz czci, szacunku i hołdu dla byłego alumna-żołnierza który zwyciężył bo dał się prowadzić Duchowi Świętemu.
Gratulujemy Księże Proboszczu!