Uroczystość Bożego Ciała

2012-06-07

W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, z Jezusem utajonym w Najświętszym Sakramencie, wyszliśmy z naszego kościoła na ulice naszej parafii.
Idąc w uroczystej procesji, dziękowaliśmy Bogu za dar Eucharystii oraz prosiliśmy Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła, powszechnego naszej Ojczyzny i naszego Narodu. Nasz udział w tej procesji stał się okazją do publicznego dania świadectwa naszej wiary w dzisiejszych niełatwych czasach.
W tym roku z Eucharystyczną Procesją przeszliśmy do Dzielnicy Wolica III. gdzie mieszkańcy przygotowali poszczególne ołtarze.
I Ołtarz pod hasłem - Kościół Naszym Domem - przygotowali mieszkańcy ul.: Gajowej,Głaszczki i Lutaka.
II Ołtarz pod hasłem - Kościół Środowiskiem Wzrastania - przygotowali mieszkańcy ul.:Czwartaków i Wybickiego.
III Ołtarz pod hasłem - Kościół Miejscem Nadziei - przygotowali mieszkańcy ul. Armii Krajowej, Marszałka i Twardnickiego.
IV Ołtarz pod hasłem - Kościół Szkołą Odpowiedzialności - przygotowali mieszkańcy ul. 23 Sierpnia i Batalionów Chłopskich.