Święto Strażnika

2012-08-29

Dziś w naszej świątyni o godz.18.00 odprawiona została Msza Św. w intencji Straży Miejskiej i Gminnej Miasta i Gminy Dębica.
Strażnicy na czele z Komendantem Sylwestrem Bieszczadem przyszli do domu modlitwy aby podziękować Bogu za opiekę w codziennej pracy i prosić o dary nieba, by swoją służbę mogli wykonywać z zaangażowaniem i poświęceniem. Wspólnie ze strażnikami modlili się też przedstawiciele władz lokalnych których reprezentował:
Wiceburmistrz Dębicy Jerzy Gągała, Komendant SOK w Krakowie generał dr Kazimierz Mazur, oraz spora grupa parafian.
W homilii Ks. dr Kazimierz Fąfara nawiązał do dzisiejszej Ewangelii w której wspominamy męczeńską śmierć św. Jana Chrzciciela i porównał misję męczennika do misji straży miejskiej, którzy w swej pracy często upominają gdy ktoś burzy ład ,nie zachowuje przyjętych zasad i narusza boży dekalog. Formacja mundurowych to codzienne, profesjonalne czuwanie nad bezpieczeństwem każdego z nas,powiedział w kazaniu ks. proboszcz, to spieszenie z pomocą potrzebującym, to wielka odwaga, i troska o nas bo jak pasterz troszczy się o swoje stado,tak i strażnicy w trosce o nas, podejmują różne działania aby było w nas mniej lęku i obawy.
Na zakończenie Eucharystii Ksiądz Proboszcz podziękował mundurowym, za służbę, za ofiarną pracę za niesioną pomoc, która wprowadza pokój i bezpieczeństwo do naszych domów. Wszystkim powołanym życzył aby Bóg współdziałał z nimi, obdarzał ich mądrością i siłą do walki ze złem, by mocni duchem mogli krzepiącym słowem nieść pomoc potrzebującym.
Po nabożeństwie Ksiądz Proboszcz poświęcił nowy samochód Straży Miejskiej w Dębicy.