Diecezjalne spotkanie Policji

2012-09-30

W niedziele 30.09.w naszym kościele odprawiona została Msza św.w intencji Policjantów Diecezji Tarnowskiej.
Uroczystej Mszy św, przewodniczył Pasterz Kościoła Tarnowskiego JE.Ks. Biskup Andrzej Jeż,w asyście Diecezjalnego Kapelana Policji, prof. U P J P II w Krakowie Stanisława Sojki, oraz Kapelana Policji, Proboszcza Parafii NSPJ i gospodarza uroczystości Ks. dr Kazimierza Fąfary.
Z zaproszenia na policyjne święto zorganizowane z racji patrona stróżów prawa Św. Michała skorzystali funkcjonariusze z Komend Policji z Mielca, Tarnowa, Rzeszowa,Nowego Sącza, Bochni, Limanowej, Dąbrowy Tarnowskiej, Brzeska i Dębicy, oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb mundurowych w osobie Komendanta i zastępcy Straży Ochrony Kolei w Krakowie,Komendanta Straży Miejskiej i Straży Gminnej w Tarnowie, a także Komendanta Straży Miejskiej w Dębicy oraz lokalni samorządowcy i wywodzący się z naszego terenu posłowie i parlamentarzyści.
Ks. biskup w homilii którą wygłosił do zgromadzonych nawiązał do konfliktów i walk toczących się na różnych poziomach mimo rozwoju cywilizacji, bo każdy doświadcza działania złego ducha i kuszenia. Dlatego dziś policjanci zgromadzili się i wspólnie modlili się, powierzając swoją służbę opiece Św. Michała, bo jak powiedział mówca ,w wielu wypadkach nie wystarczą ludzkie siły, w sytuacjach beznadziejnych tylko Bóg jest w stanie pomóc, bo tylko Bóg zna nasze życie i może nas osądzić i pomoże wyjść z najgorszej sytuacji.
Jak podkreślił ks. biskup służba w policji wymaga radykalnej postawy i tu ewangelia dodaje otuchy,daje krzepiąca ufność aby funkcjonariusze mogli dobrze wypełniać obowiązki i dawać wymowne świadectwo wierności złożonej przysięgi.
Może praca policji nie zawsze jest doceniana przez ludzi mówił dalej biskup ale w perspektywie wiary Bóg zna waszą miłość i poświęcenie i niech ta świadomość napełnia was poczuciem dobrze wypełnionej pracy. Na zakończenie Eucharystii Ks. Proboszcz podziękował Księdzu Biskupowi za przewodniczenie zgromadzeniu liturgicznemu, za wygłoszone słowo boże za dar modlitwy. Słowa podziękowania skierował też do policji dziękując im za modlitwę, za świadectwo wiary w służbie Bogu i ojczyźnie. Kończąc życzył wszystkim aby to spotkanie na długo pozostało w pamięci i aby inspiracją w każdej służbie była wiara o którą będziemy się modlić w Roku Wiary.