Medale dla parafian

2012-11-25

W święto Chrystusa Króla Wszechświata nasz parafianin Kazimierz Mazur podczas Mszy św.w bazylice katedralnej, uhonorowany został przez J E Ks. Biskupa Andrzeja Jeża złotym medalem DEI REGNO SERVIRE co znaczy - Służyć Królestwu Bożemu.
Odznaczenie to przyznawane jest wiernym świeckim za ich szczególną działalność na rzecz kościoła. Do tych wiernych niewątpliwie należy p. Kazimierz Mazur.
Urodził się i wychował w chłopskiej rodzinie, gdzie wartości chrześcijańskiej wiary, były i są pirorytetem i inwestycją w życiowy sukces. Skromny niczym nie wyróżniający się wśród nas p. Kazimierz ukończył Papieską Akademię Teologiczną w Krakowie.
Tytuł doktora nauk humanistycznych obronił na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
Na co dzień pracuje w Krakowie na stanowisku Komendanta S O K w stopniu generała.
W Dębicy gdzie mieszka od wielu lat realizuje się jako mąż i ojciec.
Będąc członkiem naszej wspólnoty parafialnej od lat pełni w naszym kościele posługę Nadzwyczajnego Szafarza Komunii Św.
Jest wieloletnim Prezesem Akcji Katolickiej, jest członkiem Parafialnej Rady Duszpasterskiej, członkiem Komisji Synodu Ordynariatu Polowego w Polsce, wykładowcą w Wyższej Szkole Zawodowej w Jarosławiu, organizatorem liturgicznego spotkania dla służb mundurowych między innymi w Szczepanowie.
Nie zapomina nigdy o ludziach starszych organizując cykliczne " spotkania seniorów" bezinteresownie poświęca dla nich swój czas i talent.
Świetnie rozumie się z młodzieżą której pomaga przygotować się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
Na co dzień człowiek o wysokiej kulturze osobistej.

Panu Kazimierzowi serdecznie gratulujemy tak zaszczytnego odznaczenia. Wszystkim odznaczonym życzymy satysfakcji z czynienia dobra dla Królestwa Bożego.
Ks. Biskupowi dziękujemy za te wielkie wyróżnienia dla naszych parafian.

Srebrnymi medalem odznaczeni zostali:
p. Halina Małozięć za zaangażowanie w prowadzeniu kancelarii parafialnej oraz inne inicjatywy parafialne.
p. Piotr Śmietana za zaangażowanie w działalność Domowego Kościoła, parafialny odział Akcji Katolickiej oraz inne inicjatywy parafialne.
p. Barbara i Czesław Stecowie za zaangażowanie w działalność parafialnej Poradni Rodzinnej, przyczynili się do powstania biblioteki parafialnej.